Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Czech Coal se odvolá proti prodeji českých aktiv International Power Opatovice skupině J&T

Czech Coal se odvolá proti prodeji českých aktiv International Power Opatovice skupině J&T

01.07.2009 15:34
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Skupina Czech Coal podá podnět Úřadu na ochranu hospodářské soutěže a evropskému antimonopolnímu úřadu proti prodeji International Power Opatovice. Informovala o tom ve středu.

Skupina Czech Coal se rozhodla reagovat na středeční oznámení společností International Power, ČEZ (838,5 CZK, 0,60%) a J&T, že aktiva International Power Opatovice (IPO) získají skupiny ČEZ a J&T. Podá podnět Úřadu na ochranu hospodářské soutěže a evropskému antimonopolnímu úřadu proti uskutečnění této transakce, kterou by se podle ní výrazně posílilo dominantní postavení kupující strany na relevantních trzích.

Czech Coal připravila vlastní nabídku pro společnost International Power. Termín pro podání nabídek měl podle ní vypršet právě ve středu 1. července. To se však ze sdělovacích prostředků dozvěděla o prodeji IPO jinému zájemci.

„Litujeme, že jsme společnosti International Power nemohli předložit naši nabídku, která přitom byla konkurenceschopná,“ komentoval situaci Petr Pudil, předseda představenstva a generální ředitel Czech Coal. „Další případ společného postupu skupin ČEZ a J&T považujeme za nepříznivý pro český i evropský trh a zákazníky,“ dodal.

Skupina Czech Coal zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami Czech Coal, který obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů. Dále ji tvoří Litvínovská uhelná s největším objemem zásob uhlí v ČR, Vršanská uhelná s životností zásob v rámci limitů až do roku 2058, Czech Coal Services poskytující sdílené služby těžebním společnostem, a řada dalších obslužných společností.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution
15:59Boston Scientific koupí za 14,5 miliardy dolarů technologickou firmu Penumbra
15:55Miran: Fed se stále pohybuje výrazně nad neutrálními sazbami a k tomu není důvod
14:33AI cyklus nekončí: TSMC překonává očekávání a žene polovodičový sektor vzhůru  
13:40Obchodnící Goldman Sachs překonali očekávání, celkové tržby investiční banky ale klesly
13:04Německé hospodářství po dvou letech poklesu loni podle statistiků mírně vzrostlo
12:47BlackRock překonal očekávání: ve správě už má rekordních 14 bilionů dolarů
12:25Tržní hodnota ASML překročila 500 miliard dolarů díky optimistickému výhledu TSMC
11:22Technologie otáčejí vzhůru, zatímco drahé kovy přerušily jízdu  
11:03Novo Nordisk: Od ztráty důvěry k agresivní expanzi
9:47Růst maloobchodních tržeb v listopadu zrychlil na 4,6 procenta
9:25TSMC loni poprvé v historii vygenerovala přes 100 miliard dolarů na tržbách. Letos počítá s navýšením investic
8:52Rozbřesk: Úvěry domácnostem zrychlují, vklady naopak zpomalují… proč?
8:42Trump řekl, že Powella neodvolá a povolil vývoz AI čipů do Číny, evropské futures v zeleném  
6:05Morgan Stanley: Trhy ve vztahu k dluhům nejsou tak v pohodě, jak by se mohlo zdát
14.01.2026
22:00Na Wall Street se vybíraly zisky; dolů táhly technologie a banky  
17:09Zisky v letošním roce a posun od holubů na střeše k vrabcům v hrsti
15:52Traders Talk: Kontrariánské sázky se vracejí. Investiční inspirace na rok 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m