Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Freddie Mac obdržela od ministerstva financí dalších 6,1 mld. USD

    Freddie Mac obdržela od ministerstva financí dalších 6,1 mld. USD

    01.07.2009 18:04

    Podle dnešního prohlášení pro regulátora obdržela americká hypoteční agentura Freddie Mac od amerického ministerstva financí další dotaci v hodnotě 6,1 miliardy dolarů.

    Federal Housing Finance Agency, která agenturu řídí loni na podzim, zažádala o dodatečné financování poté, co závazky agentury překročily hodnotu jejích aktiv o více než 6 miliard dolarů.

    Freddie Mac již od amerického ministerstva financí celkem obdržela 51,7 miliard dolarů a stále má přístup k dodatečným 149,3 miliardám dolarů z vládních fondů na podporu svých finančních operací.

    Již na začátku května prohlásila hypoteční agentura, že bude hledat dodatečné financování, aby tak překonala problém své zhoršující se rozvahy, jelikož neustále ztrácela hotovost, v souvislosti s pokračujícím pádem cen nemovitostí. Bylo to již potřetí od jejího zestátnění v září minulého roku, co agentura požádala o další financování.

    Freddie Mac v prvním čtvrtletí letošního roku prodělala 9,9 miliardy dolarů. Vykázala tak již sedmou čtvrtletní ztrátu za sebou. Hospodaření společnosti bylo zasaženo zejména úvěrovými ztrátami 8,8 miliardy dolarů, jež byly důsledkem nesplácení půjček a klesajících cen domů. Výsledky zahrnovaly rovněž odpisy cenných papírů krytých hypotékami v hodnotě 7,1 miliardy dolarů.

    (Zdroj: AP, ČTK, Patria)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.07.2026
    13:15Za Starmera vedl obranu, nyní bude Healey šéfem britské státní kasy. Investoři tak sází na vyšší výdaje na obranu
    11:40Goldman Sachs hledá příležitosti mimo AI. Sází na spotřebu, finance i cestování
    11:10Zatímco se čeká na Google, ropa poskočila výš a opatrnost se vrací  
    8:56Rozbřesk: O neudržitelnosti nízkých cen potravin v ČR
    8:50Babiš otevřel debatu o cukrové dani. Trhy sledují také Írán, léky a energetiku  
    6:03Cena pojištění AI dluhu roste. Oracle se dostal na úrovně z finanční krize
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Alphabet Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    AT&T Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dassault Aviation SA (12/22 Q4, Aft-mkt)
    GE Vernova Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    International Business Machines Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Kinder Morgan Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Las Vegas Sands Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Moody's Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Philip Morris International Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    ServiceNow Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Tesla Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Texas Instruments Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    7:00Equinor ASA (06/26 Q2)
    19:00Deutsche Boerse AG (06/26 Q2)
    22:15Raymond James Financial Inc (06/26 Q3)