Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zaměstnavatelé získají slevy na pojištění

Zaměstnavatelé získají slevy na pojištění

07.07.2009 9:46
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Zaměstnavatelé získají dočasné slevy na sociálním pojištění, prezident Václav Klaus dnes podepsal příslušný zákon. Jde o jeden ze souboru protikrizových zákonů.

Opatření mají zlevnit náklady na pracovní sílu u zaměstnanců s nižšími a průměrnými mzdami a tím přispět k udržení zaměstnanosti. Výběr sociálního pojištění se kvůli slevám ovšem sníží o 18 miliard korun, uvedl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

Slevy na pojistném za své zaměstnance budou moci zaměstnavatelé využít podle zákona jen do konce příštího roku. Snížení je navrženo ve výši 3,3 procenta rozdílu mezi 1,15násobku průměrné mzdy a vyměřovacím základem zaměstnance. Uvedený násobek průměrné mzdy představuje podle ministra pro letošní rok zhruba 27.100 korun, výše slev při minimálním mzdě 8000 korun tak bude představovat celkem 631 korun.


Váš názor
 • obecně
  07.07.2009 14:52

  neuznávám princip toho, že když někoho zaměstnávám, musím platit státu nějaké další peníze. Tato krize u mě vyvolala nutnost změnit chod firmy tak, aby bylo co nejméně zaměstnanců a maximální automatizace. Tím se ušetří obrovské peníze. A stát pak může přemýšlet, "kde soudruzi z NDR udělali chybu ...."
  Muff
 • Jako protikrizové opatření?
  07.07.2009 11:57

  Žádný zaměstnavatel - zejména pak v době krize - nebude uvažovat při propouštění o tom, jestli má dočasnou slevu na sociálním pojištění. Vždy uvažuje o tom, jestli se bez konkrétního zaměstnance obejde nebo nikoliv. Takže jako protikrizové opatření se toto mine účinkem. Naopak bych toto viděl jako trvalé opatření ke snížení ceny pracovní síly. Bohužel vzhledem k omezené časové platnosti pak ani tento efekt z uvedeného opatření nebude.
  L.H.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data