Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Citigroup - největší personální změny od začátku krize

    Citigroup - největší personální změny od začátku krize

    09.07.2009 18:12
    Autor: ČTK

    New York (ČTK) - Americký finanční ústav Citigroup (2,65 USD, 1,15%) sáhl k největším personálním změnám v nejvyšším vedení od začátku současné finanční krize. O místo přijde finanční ředitel a nově bude zavedena funkce ředitele pro bankovní služby. Banka provádí personální přetřes před změnami vlastnické struktury, v jejichž rámci asi 34 procent akcií získá vláda. Ta bance poskytla mohutnou finanční injekci.

    Banka sahá ke změnám v době, kdy její generální ředitel Vikram Pandit čelí značnému tlaku, aby zlepšil hospodaření Citigroup a zbavil se majetku, který banka nepotřebuje. Citigroup získala od americké vlády finanční pomoc v řádu miliard dolarů, za posledních šest čtvrtletí do konce března nicméně utrpěla souhrnnou ztrátu 36 miliard dolarů (asi 667,4 miliardy Kč).

    Edward "Ned" Kelly, který se teprve v březnu stal finančním ředitelem, nyní bude místopředsedou správní rady. Starat se bude především o strategii a příležitosti k fúzím a akvizicím. Finančním ředitelem bude John Gerspach, který byl dosud v Citigroup hlavním účetním. Gerspach se tak stane už pátým finančním ředitelem za posledních pět let.

    V řídícím týmu bude rovněž Eugene McQuade, který bude výkonným ředitelem Citibank. McQuade dříve býval šéfem finanční společnosti FleetBoston Financial, naposledy působil jako místopředseda správní rady banky Merrill Lynch & Co, která je teď součástí ústavu Bank of America (12,09 USD, 2,11%). Působil ale také v polostátní hypoteční agentuře Freddie Mac (0,57 USD, 3,64%), kde zastával funkci provozního ředitele.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data