Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Xerox – Zisk propadl o 35 %, přesto předčil konsensus

Xerox – Zisk propadl o 35 %, přesto předčil konsensus

23.07.2009 15:23

Xerox, největší výrobce vysokorychlostních barevných tiskáren, dnes ohlásil, že jeho zisk za druhé čtvrtletí tohoto roku propadl o 35 % na 140 milionů dolarů, oproti loňským 215 milionům. V přepočtu na akcii klesl zisk na 16 centů, v porovnání 24 centy z loňského druhého kvartálu. Přesto byl vykázaný zisk lepší než odhad podle průzkumu agentury Bloomberg, počítající s propadem zisku v průměru na hodnotu 11 centů na akcii.

Tržby propadly o 18 % a v souladu s konsensem vykázaly hodnotu 3,73 miliardy dolarů, v porovnání s loňskými tržbami 4,53 miliardy amerických dolarů.

Xerox v loňském roce učinil několik opatření na úsporu nákladů. Mezi nimi bylo i snížení počtu zaměstnanců o přibližně 3 000. V letošním roce pak hodlá ušetřit na ostatních nákladech nejméně 300 milionů dolarů.

„Uvažujeme-li, že současné ekonomické podmínky přetrvají, očekáváme, že tržby zůstanou pod tlakem po zbytek tohoto roku,“ uvedla v prohlášení generální ředitelka společnosti Ursula Burns.

(Zdroj: Bloomberg, AP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů