Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
FTD: VW chce navýšit kapitál o 4 miliardy eur, aby předešel negativnímu ratingu

FTD: VW chce navýšit kapitál o 4 miliardy eur, aby předešel negativnímu ratingu

27.07.2009 11:56
Autor: ČTK

Frankfurt (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen (254,97 EUR, -2,48%) uvažuje o navýšení kapitálu o čtyři miliardy eur (zhruba 102 miliard Kč). Chce tak předejít negativním úvěrových ratingům v důsledku plánované fúze s výrobcem luxusních vozů Porsche (47,58 EUR, -7,56%). Informoval o tom dnes list Financial Times Deutschland (FTD).

Německé vydání Financial Times s odvoláním na firemní zdroje uvádí, že Volkswagen plánuje nejprve získat 50procentní podíl v Porsche a zbytek odkoupit v roce 2011. Mluvčí společnosti se podle agentury Reuters ke zprávě odmítla vyjádřit.

Cenu převzetí odhaduje FTD na osm miliard eur. Podle listu disponuje Volkswagen hotovostními rezervami v hodnotě 11 miliard eur a převzetí Porsche si tudíž může dovolit.

FTD ale upozorňuje, že vysoké dluhy Porsche by mohly snížit úvěrový rating Volkswagenu (253,6 EUR, -3,72%). Magazín Spiegel napsal, že celkové dluhy Porsche činí 14 miliard eur.

Porsche ve čtvrtek uvedlo, že se kvůli fúzi bude snažit získat pět miliard eur. Vytvoření společného koncernu Volkswagenu a Porsche podpořily minulý týden dozorčí rady obou firem. Porsche ve Volkswagenu zaujme pozici jedné z deseti samostatných značek.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.02.2026
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb
14:30Základní úroková sazba zůstává na 3,5 procenta, rozhodla ČNB
14:00Bank of England drží sazby, ale připouští blížící se snížení
13:10Braňo Soták: Alphabet kráčí po tenkém laně. Zatím ale mezi masivními investicemi a doručovaným růstem balancuje úspěšně  
13:08Pandora reaguje na volatilitu stříbra: uvede platinovou kolekci
12:07Rotace z technologií a volatilní drahé kovy. Trhy zůstávají rozvířené  
11:26Turbulence na zlatu a stříbru

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university