Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Automobilka PSA v pololetí prodělala téměř miliardu eur

Automobilka PSA v pololetí prodělala téměř miliardu eur

29.07.2009 10:54
Autor: ČTK

Paříž (ČTK) - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën hospodařila v prvním pololetí s čistou ztrátou 962 milionů eur (24,6 miliardy Kč) po zisku 733 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma. Dodala, že nepočítá s oživením evropského trhu s automobily před koncem příštího roku. Společnost očekává ztrátu rovněž v celém letošním roce poté, co loni prodělala 343 milionů eur.

"Výsledky za první pololetí odráží dopad nepříznivých podmínek na evropských trzích," uvedl generální ředitel společnosti Philippe Varin. Firma očekává, že evropský automobilový trh letos klesne o zhruba 12 procent. V samotném druhém pololetí by však mělo tempo poklesu zpomalit na sedm procent.

"Potřebujeme být globálním hráčem díky expanzi v Latinské Americe a Asii, zejména Číně, a snížení eurocentrismu vedení," řekl Varin, který letos v čele společnosti vystřídal Christiana Streiffa. Jeho příchod byl jedním z opatření, jimiž se firma snaží čelit současné krizi v automobilovém průmyslu.

Tržby společnosti se v prvním pololetí snížily o 21,8 procenta na 23,5 miliardy eur. Firma již dříve oznámila, že její prodej v pololetí klesl o 17,5 procenta na 1,386 milionu vozů.

PSA Peugeot Citroën má v České republice společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota. Jejich kolínský závod vyrábí vozy Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa