Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco ve 2Q s nečekaně velkou ztrátou, ochrana před věřiteli pokračuje

Orco ve 2Q s nečekaně velkou ztrátou, ochrana před věřiteli pokračuje

28.08.2009 8:59

Developerská společnost Orco (283 CZK, -1,29%) Property Group hospodařila v druhém čtvrtletí letošního roku s čistou ztrátou 154,2 milionu eur a pohoršila si tak oproti zisku 11,3 milionu eur vykázanému o rok dříve. Výsledek je výrazně horší než konsensuální odhad trhu, který počítal se ztrátou 89,3 milionu eur. Za celé první pololetí 2009 se čistá ztráta prohloubila meziročně čtrnáctkrát na 199,9 milionu eur.
 
Tržby developera za druhý kvartál byly pro trh naopak pozitivním překvapením, když meziročně vzrostly na více než dvojnásobných 132,3 milionů eur. "V různých městech, kde Orco Property Group působí, jsou patrné první známky oživení trhu, ačkoli se před polovinou roku 2010 neočekává žádný výrazný růst," uvedla společnost.

Negativně výsledky společnosti ovlivnily především úpravy hodnot majetku a projektů, když hodnota realitního portfolia podniku klesla za první pololetí na 1,8 miliardy eur z předchozích 2,1 miliardy. Šéf Orca Jean-Francois uvedl, že se společnost snažila ztrátu snížit prodejem aktiv a ukončováním neziskových projektů.

Orco zároveň uvedlo, že očekává, že jednání s držiteli dluhopisů společnosti o dluhu společnosti brzo dospěje k dohodě a že projekty společnosti opět získají svou „kompletní hodnotu“. Soudní ochrana před věřiteli bude podle vyjádření firmy prodloužena o týdny.

Akcie Orca se na konci března obchodovaly i za 70 korun poté, co společnost oznámila, že požádala v Paříži o soudní ochranu před věřiteli, aby měla více času na provedení strategické, provozní a finanční restrukturalizace. Od té doby však tento titul dokázal již určitou část ztrát umazat a dnes se obchodoval i nadosah hladiny 300 korun, aby však nakonec uzavřel na 283 korunách.

Orco: Hlavní výsledky za 2Q09

 
V mil. EUR 2Q08 1Q09 2Q09 konsensus
Tržby 66,1 54,8 132,3 52,05
EBITDA 12,1 6,5 4,9  
Provozní zisk (EBIT) 19,2 -1,4 -259  
Čistý zisk po minoritách 11,3 -45,7 -154,2 -89,3

(Zdroj: Orco Property Group, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
GameStop Corp (01/26 Q4, Aft-mkt)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba