Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Neschopnost splácet dluhy se v USA zvyšuje a možná dosáhne rekordních hodnot

Neschopnost splácet dluhy se v USA zvyšuje a možná dosáhne rekordních hodnot

04.09.2009 11:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Nejhorší recese od roku 1930 zanechala řadu společností, které emitovaly tzv. junk bonds (vysoce rizikové dluhopisy s nízkým nebo žádným ratingem), v neschopnosti splácet svůj dluh. Podle údajů společnosti Standard & Poor's zveřejněných ve čtvrtek došlo k nárůstu počtu těchto společností v USA z červencových 9,4 % na srpnových 10,2 %. Podle zprávy Standard & Poor's se očekává, že do července 2010 podíl firem neschopných splácet dluh vzroste na 13,9 % a v případě, že se ekonomické podmínky výrazně zhorší, by mohl dosáhnout až 18 %. Tento podíl se významně zvedl z úrovně nedosahující 1 % v roce 2007 s tím, jak ekonomický pokles stlačil výnosy společností a zhoršila se dostupnost úvěrů. Podíl na úrovni 13,9 % by byl největší od doby Velké deprese ve třicátých letech minulého století, kdy dosáhl 15,9 %.

Podle Standard & Poor's je srpnový odhad předběžný a možná bude změněn. 18 společností, které v srpnu nebyly schopny splácet dluhy, přispělo k tomu, že od počátku roku jejich počet narostl na 147. „Ukazatele kvality úvěrů v USA naznačují na pokračující zhoršování kvality a omezený přístup k půjčkám,“ uvádí Standard & Poor's. Světlým bodem je v současné situaci nárůst objemu nových emisí. Prodeje junk bonds v srpnu tohoto roku vzrostly na 73,6 miliard dolarů. Minulý rok v tomto měsíci dosáhly 35,8 miliard dolarů.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů