Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Geithner: Některé ze stimulů už přestávají být potřebné, systém se stabilizuje

Geithner: Některé ze stimulů už přestávají být potřebné, systém se stabilizuje

11.09.2009 12:55

Finanční systém se začíná stabilizovat a některé z vládních záchranných kroků tak již nejsou dále nutné, uvedl včera americký ministr financí Timothy Geithner a dodal, že banky za příštích 18 měsíců splatí 50 miliard dolarů poskytnutých v rámci vládní pomoci.

Americký ministr financí včera uvedl, že stav finančního systému je „dramaticky lepší“ než na vrcholu krize a je čas přepnout ze „záchranného“ chodu do fáze „opravy a obnovy“ trhů a ekonomiky. Zlepšené podmínky v americkém bankovním sektoru podle Geithnera vedly ministerstvo k zahájení procesu postupného snižování intenzity záchranných programů zavedených po loňském pádu Lehman Brothers.

Na druhou stranu však Geithner na adresu největší ekonomiky světa uvedl, že zotavení ještě není úplné. „Nechci, aby si kdokoliv myslel, že už nečelíme reálným enormním výzvám v rámci celého finančního systému,“ řekl ministr. Mezi další korky by tak podle Geithner mělo patřit poskytnutí „dostatečných prostředků“ regulátorům pro to, aby mohli náležitě odpovědět na budoucí krize.

Vláda se nemůže dočkat až se zbaví svého podílu v mnohých finančních společnostech – mezi něž patří Citigroup a AIG, neučiní tak ale, dokud nepřijde ten správný čas, sdělil na CNBC nejvyšší představitel amerického ministerstva financí. „Klasickou chybou, kterou země dělají v krizi, je, že šlápnou na brzdu příliš brzo, a tím znovu rozjedou recesi, což nakonec vede k mnohem větším fiskálním nákladům a výraznějším škodám pro ekonomiku,“ vysvětlil Geithner.

(Zdroj: CNBC, AP, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m