Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zlotý zůstal v defenzivě, vliv neměl ani výkon akcii, ani jádrová inflace… a další devizové zprávy

    Zlotý zůstal v defenzivě, vliv neměl ani výkon akcii, ani jádrová inflace… a další devizové zprávy

    23.09.2009 9:35
    Autor: 

    Silnější globální akciové trhy pomohly koruně k návratu do blízkosti 25,10 EUR/CZK. Nejistota ohledně konečné podoby rozpočtu přitom na trzích nic moc neudělala.

    Dnešek bude před zasedáním Fedu opatrnější a riziková aktiva včetně koruny mohou zůstat v mírné defenzivě okolo 25,20 EUR/CZK.

    Americký dolar byl s návratem býků na akciové trhy opět pod tlakem a spadl na nejslabší úrovně za poslední rok – 1,4841 EUR/USD.

    Dnes by do zasedání Fedu mohl být měnový pár klidnější. Je totiž spojen s řadou nejistot ohledně dalšího pokračování měnové expanze v USA (viz úvodník). Pokud ale americká centrální banka svoji roli vyváženého diplomata zvládne, bude dolar v nejbližších seancích rozšiřovat ztráty.

    Polský zlotý i během včerejška zůstal v mírné defenzivě, nehledě na více jak 4%ní zisky domácích akcií. Bez povšimnutí zůstal výsledek jádrové inflace, která stále zůstává na vyvýšených úrovních.

    Dnes více pozornosti mohou přitáhnout maloobchodní tržby, které mají potenciál překvapit pozitivně. I tak bude ale většina investorů spíše kopírovat opatrnou náladu na globálních trzích před zasedáním amerického Fedu.

    Forint v úterý mírně posílil, po ranních EUR/HUF 270,88 končil den na 270,75. Při absenci domácích událostí tak maďarská měna využila zájmu o rizikovější aktiva. Před dnešními čísly a především před koncem zasedání amerického Fedu byly zisky velmi skromné. Včera také Světová banka schválila Maďarsku úvěr ve výši 1 mld. €. Tato částka je však součástí slíbené pomoci v objemu 19,8 mld. € z října loňského roku, na níž se kromě Světové banky podílí MMF a EK.

    Dnešní maloobchodní tržby by měly vykázat další pokles. Jsou to však červencová čísla, a tak o stavu ekonomiky příliš nevypovídají. Před koncem zasedání Fedu ale bude na trhu převládat nejistota, a forint by proto mohl spíše mírně ztrácet. 

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.



    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m