Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf CIT Group letos skončí, přidává se ke střídání v Bank of America či Morgan Stanley

Šéf CIT Group letos skončí, přidává se ke střídání v Bank of America či Morgan Stanley

13.10.2009 15:08
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Text byl doplněn: CIT Group, americká banka bojující o odvrácení bankrotu, oznámila, že její předseda představenstva a CEO Jeffrey Peek k poslednímu prosinci letošního roku odejde ze svých funkcí a z banky. Trh v předobchodní fázi na tuto zprávu odpovídá propadem akcií o více než 16 procent na 0,87 USD po včerejším závěru na 1,04 USD.

Peek v prohlášení uvedl, že právě probíhající restrukturalizační kroky jsou tím správným okamžikem ke střídání ve vedení společnosti. CIT Group, která je jedním z největších amerických poskytovatelů úvěrů malým a středním podnikům, je uprostřed druhé fáze restrukturalizace svého dluhu ve snaze redukovat náklady a přežít. Probíhající výměna dluhu by mohla snížit střednědobé zadlužení finanční společnosti o 5,7 miliardy dolarů. CIT usiluje o převedení (swap) stávajícího dluhu na nové dluhopisy a preferenční akcie.

V rámci finanční pomoci federální vlády CIT Group již obdržela 2,3 miliardy dolarů, třemi miliardami dolarů ji podpořili vlastní držitelé dluhopisů. Výbor ředitelů banky sestaví komisi, jejímž úkolem bude nalézt nového šéfa. "Jeffrey bude pokračovat do konce roku s plnou podporou a my se budeme snažit nalézt jeho nástupce," uvedl za vedení CIT Group John Ryan.

Jeffrey Peek přišel do CIT Group v roce 2003 z Merrill Lynch. V posledních devíti kvartálech banka utrpěla ztráty kumulovaně 5 miliard dolarů. Nyní  Peek rozšiřuje letošní odchody šéfů velkých amerických bank. Ve stejnou dobu, tedy na konci letošního roku, odejde z čela Bank of America Kenneth Lewis, v čele Morgan Stanley skončí John Mack a předá "žezlo" víceprezidentu Jamesi Gormanovi.

(Zdroj: AP, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst