Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E15: RWE Transgas připravuje nedaleko Prahy výstavbu elektrárny

E15: RWE Transgas připravuje nedaleko Prahy výstavbu elektrárny

15.10.2009 8:15
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Plynárenská skupina RWE (62,22 EUR, -0,24%) Transgas připravuje nedaleko Prahy stavbu paroplynové elektrárny o výkonu 860 megawattů. Tento energetický zdroj by měl vyrůst u Mochova na Čelákovicku a má se tak stát první elektrárnou této firmy v tuzemsku. Cenu ani plánovaný termín spuštění nové elektrárny zatím investoři nezveřejnily. Uvedlo to dnešní vydání deníku E15.

Mluvčí RWE Martin Chalupský E15 potvrdil, že RWE spolu se švýcarským koncernem Alpiq v současnosti prověřují možnosti tohoto regionu, kde by mohla být tato elektrárna vybudována. Podle informací E15 má však už RWE vykoupené pozemky poblíž velké rozvodny elektřiny Čechy-střed. Vše však mohou ještě zkomplikovat okolní obce, když v Mochově panuje prý nejistota ohledně záměrů firmy. Zastupitelé přitom na jaře se stavbou již vyslovili souhlas.

"První projekt, který nám ukazovali, nevypadal vůbec zle, ale 860 megawattů se nám zdá být moc. To je skoro půlka Temelína", uvedl místostarosta Mochova Libor Bezucha. Podle starosty Čelákovic Bohumila Klicpery pak koliduje záměr výstavby elektrárny s územními plány obou měst a není zanesen ani v plánu kraje. Čelákovičtí plánují jednání o elektrárně na konec listopadu.

Druhý z investorů, ve Švýcarsku registrovaný Alpiq Holding, v ČR pod jménem Atel vlastní dvě kogenerační elektrárny v Kladně a ve Zlíně, které spalují uhlí. Alpiq Holding vznikl spojením společností Atel a EOS na začátku letošního roku. Působí v 29 zemích Evropy. V loňském roce obě společnosti při obratu 15,8 miliardy švýcarských franků měly zisk ve výši 790 milionů franků. Skupina zaměstnává kolem deseti tisíc lidí.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima
16:33EPH Financing CZ, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago