Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zlotý výrazně nereagoval ani na slabý výkon akciových trhů, ani na slabší makrodata… a další devizové zprávy

Zlotý výrazně nereagoval ani na slabý výkon akciových trhů, ani na slabší makrodata… a další devizové zprávy

26.10.2009 9:23
Autor: 

Česká koruna uzavřela týden prakticky nezměněna, když úspěšné parlamentní hlasování o návrhu rozpočtu na příští rok nemělo na měnu výraznější dopad. Korunu rovněž nereagovala na mírné oslabení forintu.

Domácí scéna těžko korunu nějak výrazněji ovlivní, neb na pořadu nejsou žádné důležitější události. O vzruch by se tak jedině mohl postarat některý z českých centrálních bankéřů, který by měl potřebu se vyjádřit před blížícím se listopadovým zasedáním ČNB.

Dolar v pátek posílil díky ztrátám akciových trhů. Podporu získal také od výrazného nárůstu prodejů stávajících domů. Pod 1,50 EUR/USD se ale měnovému páru příliš nechtělo.

Dnešek nebude pro dolar zdaleka tak růžový. Akciové trhy dnes pravděpodobně zahájí týden pozitivně a z Čínské centrální banky opět zaznívají hlasy po větší diverzifikaci dolarových rezerv do eura a yenu.

Polský zlotý v pátek nedoznal velkých změn a držel se poblíž 4,18 EUR/PLN. Dvakrát mu nevadil slabý výkon akciových trhů ani slabší maloobchod a nárůst nezaměstnanosti.

Start do nového týdne může být pozitivnější kvůli růžovějším vyhlídkám globálních akcií. Měnový pár se také nachází pod klíčovou technickou bariérou 4,21 EUR/PLN (maxima z roku 2008).

Forint v pátek oslabil, po ranních EUR/HUF 264,80 končil na 267,00. V Maďarsku byl státní svátek, a tak objemy obchodů byly malé s účastí prakticky jen zahraničních investorů. Pokles měny lze tak připsat spíše vybírání zisků. K poklesu zřejmě přispěla i viceguvernérka MNB J.Kiraly poznámkami o potřebě snižování sazeb.

Dnešek je bez čerstvých dat. Pokles forintu z konce minulého týdne by ale po návratu domácích bankéřů mohl část svých ztrát korigovat. Očekávaný pokles sazeb ale bude posilování maďarské měny brzdit.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university