Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    E15: Sekyra Group už nehledá kupce pro část své společnosti

    E15: Sekyra Group už nehledá kupce pro část své společnosti

    29.10.2009 10:02
    Autor: ČTK

    Praha (ČTK) - Zakladatel a většinový majitel developerské firmy Sekyra Group Luděk Sekyra už nehledá kupce pro část své společnosti, jeho záměry překazila hospodářská krize. Píše to dnešní vydání deníku E15.

    "Investora jsme výrazně potřebovali v souvislosti s plánovanou expanzí na východní trhy," řekl Sekyra s tím, že pokud by nyní uvažovali o spolupráci s finančním investorem, šlo by spíš o "partnera pro rozvoj zásadních území nebo pro určitý balík projektů." Partnerovi pro rozvoj pražských území, jako jsou Rohanský ostrov či nádraží Žižkov a Smíchov, by chtěl Sekyra nyní nabídnout minoritu.

    Zprávu o tom, že Sekyra Group prodává čtvrtinu firmy, přinesly před rokem Hospodářské noviny. List uvedl, že Sekyra ruší dceřinou společnost České nemovitosti, specializovanou na byty, firma redukuje své aktivity a hledá strategického partnera, který by přinesl kapitál na další rozvoj.

    V příštím desetiletí plánuje Sekyra Group zahájit převážně rezidenční výstavbu vyšší cenové úrovně, doplněnou komerčními a volnočasovými objekty, na Rohanském ostrově. Projektu v okolí smíchovského nádraží by zase měly dominovat komerční budovy. Na stavbu bytů nižší cenové hladiny se chce firma soustředit na území bývalého nákladového nádraží Žižkov.

    Změnu územního plánu v těchto dvou zónách ovšem pozastavil pražský magistrát. Důvodem mají být spory developera s městskými částmi o budoucí podobu území. Kvůli zmíněným obřím projektům zhruba za 40 miliard korun se firma zbavuje některých menších bytových projektů.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00EMU - HDP, q/q
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university