Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá nezaměstnanost v říjnu překvapivě klesá

Německá nezaměstnanost v říjnu překvapivě klesá

29.10.2009 11:16
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Míra nezaměstnanosti v Německu v říjnu nečekaně klesla na 8,,1 procenta z předchozích 8,2 procenta v září. Trh přitom dle konsensu Bloomberg naopak čekal růst o další desetinu na 8,3 procenta. V absolutním vyjádření se počet lidí bez práce v Německu podle předběžných a sezónně přepočtených údajů klesl o zhruba 26 tisíc lidí. Data dnes publikoval tamní úřad práce. Celkem je v největší evropské ekonomice bez práce 3,427 milionu lidí.

Podle Frank-Juergena Weise, šéfa úřadu, se na snížení počtu nezaměstnaných pozitivně podepsala vládní opatření. Německá kancléřka Angela Merkelová, které byla ve středu jmenována podruhé do funkce, očekává, že nejhorší ekonomická krize za posledních 70 let ekonomiku země výrazně ovlivní až do roku 2011. Proto počítá s rostoucí nezaměstnaností a slíbila daňové škrty ve výši 24 miliard eur, a to navzdory tomu, že schodek státního rozpočtu roste. Merkelová doufá, že nižší daně pomohou nastartovat německou ekonomiku.

„Nezaměstnanost bude v první polovině roku 2010 i nadále růst, i když pouze mírně,“ řekl ekonom Deutsche Bank Stefan Bielmeier před zveřejněním dat o nezaměstnanosti. „Daňové úlevy jsem ve svém výhledu do roku 2011 nezohlednil, protože jsou stále věcí diskuse a vše závisí na tom, jestli to je ufinancovatelné.“

Bez sezónního přepočtu se počet lidí bez práce snížil o 117.834 na 3,229 milionu. Míra nezaměstnanosti by podle této metodiky klesla z osmi na 7,7 procenta.

(Zdroj: Bloomberg, mediafax)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek
29.01.2026
22:01Microsoft po výsledcích stáhnul technologický sektor níže  
17:20Komodity jsou relativně k akciím mimořádně „levné“…
16:33Nájmy ve mezičtvrtletně zlevnily o 1,2 procenta na 332 Kč za m2
16:31Horší listopadový zahraniční obchod vrací americký růst zpátky na zem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago