Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSÚ: Průmysl -11,9 %, ale stavebnictví +3,6 % meziročně

ČSÚ: Průmysl -11,9 %, ale stavebnictví +3,6 % meziročně

11.11.2009 9:11
Autor: 

Průmyslová produkce v září 2009 meziročně klesla o 11,9 %. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů průmyslová produkce klesla o 9,7 %. Září 2009 mělo ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o 1 pracovní den méně. Po očištění od sezónních vlivů (včetně vlivu počtu pracovních dnů) byla průmyslová produkce meziměsíčně nižší o 1,4 %. K meziročnímu poklesu průmyslové produkce nejvíce přispěla výroba strojů a zařízení, výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků a výroba ostatních nekovových minerálních výrobků. Průmyslová produkce naopak rostla v odvětvích výroba potravinářských výrobků, těžba a úprava černého a hnědého uhlí a výroba základních farmaceutických výrobků a farmaceutických přípravků.

Tržby z průmyslové činnosti v běžných cenách se meziročně snížily o 16,2 %. Tržby z přímého vývozu průmyslových podniků se snížily v běžných cenách o 13,4 %. Jejich podíl na celkových tržbách průmyslových podniků činil 49,6 %. Hodnota nových zakázek ve vybraných odvětvích meziročně klesla o 13,8 %, z toho zakázek ze zahraničí o 10,9 %. Průměrný evidenční počet zaměstnanců v podnicích s 50 a více zaměstnanci v průmyslu se v září 2009 meziročně snížil o 14,6 %. Průměrná měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců v září 2009 meziročně vzrostla o 6,9 % a činila 23 460 .

Stavební produkce v září 2009 meziročně vzrostla ve stálých cenách o 3,6 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 4,6 %. Září 2009 mělo ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o 1 pracovní den méně. Stavební produkce očištěná od sezónních vlivů byla v září meziměsíčně vyšší o 2,4 %. Pokračoval pokles produkce v pozemním stavitelství a růst produkce inženýrského stavitelství.

Průměrný evidenční počet zaměstnanců v podnicích s 50 a více zaměstnanci ve stavebnictví se v září 2009 meziročně snížil o 0,2 %. Průměrná měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců meziročně vzrostla o 6,1 % a činila 27 617 .

(Zdroj: ČSÚ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data