Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Úvěrová linka pro Rumunsko pomohla i sousednímu forintu

Úvěrová linka pro Rumunsko pomohla i sousednímu forintu

28.01.2010 9:42
Autor: 

Polský zlotý včera s ostatními regionálními měnami slábl. Nelíbil se mu nárůst averze k riziku na globálních trzích a roztažení kreditních spreadů na periferiích eurozóny – riziková přirážka na řecký dluh včera překonala 350 bps. Polský zlotý ale výrazné ztráty nezaznamenal a měnový pár se neudržel nad 4,10 EUR/PLN.

Dnešek může přinést určité zklidnění a středoevropské měny by mohly lehce zpevnit. Globální trhy ale zůstanou v nejbližších seancích nervózní (Recko, regulace bank, atd.) a od střední Evropy tak nečekáme žádné zázraky.

Forint ve středu oslabil, po úvodních 272,0 končil den na 272,80. I když domácí scéna byla bez čerstvých dat, obavy z vývoje v Řecku a možnost, že řecká nákaza se objeví i u dalších zemí, hrála proti maďarské měně. Výraznějšímu oslabení forintu pak zabránilo posílení sousední rumunské měny poté, co MMF uvolnil cestu k čerpání úvěru v objemu 20 mld. €.

Také dnešek je bez významnějších domácích událostí. Nepříznivá nálada na rizikovější aktiva by pak měla i forint udržet pod tlakem, i když dnes díky posílení leu může část předcházejících ztrát korigovat.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data