Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kraft Foods zečtyřnásobil zisk a čeká rychlejší růst po převzetí Cadbury, akcie však ztrácejí

Kraft Foods zečtyřnásobil zisk a čeká rychlejší růst po převzetí Cadbury, akcie však ztrácejí

16.02.2010 13:39
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Potravinářský gigant Kraft Foods Inc., který v lednu uspěl se svoji nabídkou na převzetí britského výrobce cukrovinek Cabury, v posledním čtvrtletí roku 2009 zlepšil zisk, kdy pomohl především růst tržeb na trzích mimo Spojené státy.

Očištěný čistý zisk ve čtvrtém čtrtletí roku 2009 dosáhl 710 milionů dolarů či 48 centů na akcii a překonal tak očekávání trhu na úrovni 44c/akcie. Shodné období před rokem Kraft ukončil se ziskem 178 milionů dolarů či 12 centů na akcii. Na tomto výsledků se však tehdy projevily náklady na snížení stavu zaměstnanců a restrukturalizaci výroby obměnou produktové řady. Provozní zisk ve 4Q dosáhl 1,306 miliardy dolarů a v porovnání s předchozím rokem se rovněž zečtyřnásobil, přičemž za většinou zlepšení stojí nákladové úspory. Provozní marže vzrostla meziročně o 870 bps na 11,8 procenta, z čehož za přibližně 760 bps zodpovídá program restrukturalizace, tedy především nákladové úspory.

Celkové tržby potravinářského výrobce vzrostly v souladu s odhadem trhu ve 4Q09 o 3,2 procenta na 11 miliard dolarů, přičemž pomohly zejména výsledky z trhů mimo USA. Tržby v Evropě vzrostly o 8 procent, na rozvíjejících se trzích pak o 11 procent. Podle údajů agentury Bloomberg tržby dosáhly 11,3 miliardy dolarů v souladu s konsensem Bloomberg. Za celý rok 2009 tržby dosáhly 40,4 mld. USD.

“Převzetí Cadbury učiní z Kraft Foods světovou jedničku, která dosáhne prvenství na trzích rozvíjejících se zemí,” uvedla šéfka firmy Irene Rosenfeldová. Dlouhodobý výhled růstu zisku očekává firma na horní hranici předchozího poskytnutého pásma odhadu. Akcie firmy, které od počátku roku vzrostly o 7 procent, na výsledky v premarketu amerického obchodování reagovaly růstem o 10 centů nad 29 dolarů za akcii, aktuálně však ztrácejí cca 1,4 procenta k 28,7 USD/akcie.

“Přes obtížné podmínky na trhu jsme dokázali vytvořit uspokojující zisk a cash flow. Těžíme z investic do našich stěžejních značek. Značky Cadbury jsou významným přispěním do našeho portfolia a skrze synergické efekty propojení dosáhneme rychlejšího růstu v dlouhém období,” uvedla Rosenfeldová.

(Zdroj: Bloomberg, Kraft Foods, AP, BusinessWire, FOX News)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií
13:50Puma za loňský rok vykázala ztrátu 357 milionů eur, zrušila dividendu
13:21Roubini: Nové technologie budou výrazně zvyšovat růst. Ale Warsh se mýlí, protože sazby to táhne nahoru, ne dolů
12:29Britský Rolls Royce plánuje obří program odkupu akcií, akcie vyskočily o 8 %
11:44Jakub Blaha: Nvidia překvapila silným výhledem, trh však zůstává opatrný  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Acerinox SA (12/25 Q4)
Frontline PLC (12/25 Q4, Bef-mkt)
6:30Holcim AG (12/25 Q4)
7:00BASF SE (12/25 Q4)