Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha: Úprava pozic na KB před výsledky, Erste doháněla včerejší závěr ve Vídni

Praha: Úprava pozic na KB před výsledky, Erste doháněla včerejší závěr ve Vídni

17.02.2010 16:19
Autor: Josef Kohout

Pražská burza během středečního obchodování postrádala výraznější zájem ze strany zahraničních hráčů a po celý den se tak obchodovalo jen minimálně. Objem obchodů mírně přesáhl hranici jedné miliardy korun.

Většina zdejších zástupců se po celý den držela v úzkých obchodních pásmech a větší reakce nepřišla ani po datech ze zámoří týkajících se situace v realitním sektoru či průmyslové produkce.

Finální úprava pozic probíhala na akciích Komerční banky. Titul bude zítra před otevřením trhu reportovat hospodářské výsledky za 4Q 2009. Akcie se po celý den nejvíce obchodovaly poblíž 3685 úrovně a uzavíraly s mírným ziskem.

Druhý bankovní zástupce, kterým je rakouská Erste Bank, doháněl svůj včerejší závěr na primárním trhu ve Vídni, kde banka uzavírala v přepočtu nad 725 . Na lokálním trhu si tak dnes připsala solidní 2 %. Podobně na včerejší růst na primárním trhu reagovalo i CETV, které v zámoři končilo na hranici 530 .

Na akciích ČEZu byla stále patrná výraznější prodejní objednávka, která titul nepustila přes úroveň 885 . Převaha prodejních objednávek během dne dorazila i na NWR, které se po ranním výletu nad 186 postupně sesunulo na závěrečných 183 .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data