Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podklad pro týdenní růst položen - Stoxx 600 posílil již čtvrtým dnem

Podklad pro týdenní růst položen - Stoxx 600 posílil již čtvrtým dnem

18.02.2010 17:46

Po poledni se evropské tituly dostaly na ranní hodnoty a vypadalo to, že už čtvrtý růstový den na našem kontinentu nevydrží. Spouštěcím mechanismem tohoto poklesu byly slabší data z amerického trhu práce. Žádostí o dávky v nezaměstnanosti bylo totiž v minulém týdnu podstatně více, než očekával trh (více zde). Pak ale následoval údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně, která naopak naplnila konsensus a obnovila tak růst celé Evropy.

Přes horší data z trhu práce rostou i akcie na amerických trzích. Index S&P aktuálně posiluje o 0,2 % k hodnotě 1101 bodu. Na starém kontinentu jsme se dočkaly mnoha výsledků, které hýbaly trhy. Francouzský provozovatel tamní nejsledovanější televize TF1 (11,64 EUR, -5,48%) odepsal 6 procent po zprávě, že očekává pouze 2% růst příjmů v roce 2010. Index CAC 40 přesto zaznamenal další růstový den a získal 0,7 %. Indexu pomohl průmyslový Schneider Electric po dobrých výsledcích a také Renault (32,33 EUR, 2,00%). Automobilce se podařilo více, než umazat za tento týden ztrátu, kterou zaznamenala minulý pátek díky horším výsledkům.

S posilujícími burzami klesnul nákupní apetit k dolaru. Měna tak skokově oslabila vůči euru a vytáhla tak komodity z červených čísel. Komoditní sektor se nakonec stal nejvýkonnějším v Evropě. Jeho index v rámci DJ Stoxx 600 posílil o 1,4 %.

Německé burze pomáhaly tituly, jako Deutsche Boerse (68,07 USD, 2,50%), Adidas (37,1 EUR, 1,81%), nebo Siemens (65,35 EUR, 1,62%). První jmenovaná roste již pátým dnem, když po spekulacích o možném převzetí pomáhá DZ Bank se svým nákupním doporučením. Německý DAX dnes posílil o 0,7 % a anglický FTSE nakonec o 0,9 %, když mu pomohly především komoditní tituly. Celkový idnex DJ Stoxx 600 si připsal zisk 0,6 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m