Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Flash: Česká koruna posílila pod 25,40 k euru, spolu s dalšími měnami regionu těží ze zklidnění trhů

Flash: Česká koruna posílila pod 25,40 k euru, spolu s dalšími měnami regionu těží ze zklidnění trhů

17.03.2010 14:51
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká koruna rozšířila své intradenní posilování ke společné evropské měně a posílila pod úroveň 25,40 CZK/EUR až na 25,3950 koruny k euru. Vývoj domácí měny odpovídá vývoji okolních měn v regionu. Podporou je globální uklidnění trhů a zvýšení ochoty k riziku.

Ratingová agentura S&P včera odvolala bezprostřední ohrožení a možné další snížení ratingu Řecka, ratingová agentura Fitch dnes změnila výhled na udržení ratingu Ukrajiny na stabilní.

Negativní komentáře vůči euru a dalším evropským měnám dnes kvůli vývoji veřejných financí poskytl investor Jim Rogers, podle kterého euro v roli měny nepřežije 15 či 20 let a v příštích dvou letech se vývoj dluhu podepíše na výrazném oslabení britské libry.

CZK_20100317

Česká koruna je silnější o 0,3 procenta proti včerejšímu závěru a obchoduje na svých čtyřměsíčních maximech k euru. K dolaru se česká měna pohybuje na úrovni 18,45 CZK/USD.

Americký dolar k euru obchoduje na hladině 1,3752 USD/EUR.

Makléř Patria Direct Rostislav Plíva na základě technických indikátorů předpovídá možné krátkodobé oslabení dolaru až k úrovním 1,42 USD/EUR. UBS naopak poskytla komentář, podle kterého očekává v průběhu následujících tří měsíců krátkodobé posílení dolaru až na 1,30 USD/EUR kvůli přípravám Fed na zvýšení sazeb.

R. Plíva: Dolar se dostal na cestu, která by ho mohla krátkodobě dostat až na 1,42 USD/EUR (video)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.01.2026
6:01Citi: Investoři míří za hranice USA. Rok 2026 má patřit širšímu portfoliu
12.01.2026
17:09Korekce, medvědí trhy a praskání valuačních bublin
16:16Týdenní výhled: Nový útok na Fed a začátek výsledkové sezóny  
15:19Důvěra investorů v hospodářství eurozóny je nejvyšší za půl roku
14:18Export elektřiny loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren
13:23Trump tlačí na vydavatele kreditek, aby snížili úroky. Akcie bank klesají
12:34Tlak na Fed rozhýbal trhy: akcie klesají, zlato láká  
11:57Investory na úvod týdne vystrašil nový útok na Fed  
11:47Americké ministerstvo spravedlnosti začalo vyšetřovat šéfa centrální banky
10:47Zlato a stříbro jsou na nových rekordech
8:55Geopolitika opět na vrcholu agendy. Tlak na Fed oživuje sentiment „Prodávat Ameriku“, futures jsou v rudém  
8:45Rozbřesk: Inflace může klesnout na začátku roku hlouběji. Co na to sazby?
6:01OpenAI, Anthropic, SpaceX. Jak moc budou potenciální IPO pro investory atraktivní?
11.01.2026
16:36Goldman Sachs: Valuace říkají, jak moc se trh může pohnout. Nejsou ale katalyzátorem, který by takový pohyb vyvolával
9:37Víkendář: Změnilo by digitální euro fungování finančního systému?
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - CPI, y/y