Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americká Sněmovna bude o reformě zdravotnictví hlasovat podruhé, kvůli technických chybám hlasování

Americká Sněmovna bude o reformě zdravotnictví hlasovat podruhé, kvůli technických chybám hlasování

25.03.2010 11:58
Autor: mediafax

WASHINGTON (MEDIAFAX) - Technické chyby při hlasování Sněmovny reprezentantů o reformě amerického zdravotnictví zpochybňují jeho regulérnost, píše ve čtvrtek portál deníku Washington Post. Sněmovna proto bude o celé reformě nejspíš hlasovat podruhé.

Republikánští senátoři v noci na čtvrtek odhalili formální chyby v zákonu schváleném sněmovnou. Senát proto zákon pošle zpátky do sněmovny.

Sněmovna schválila v textu balíku zdravotnických zákonů i studentské půjčky. Ty však nebyly součástí textu zákona přijatého před tím Senátem. Navíc u studentských půjček nebyly vyčísleny náklady na rozpočet, což musí navrhovatel zákona uvést, jinak o něm není možné hlasovat.

"Senátoři objevili dvě drobné chyby v zákonu o zdravotní péči a v zákonu o vzdělání," sdělil Jim Manley, mluvčí vůdce senátní většiny Harry Reida. "Jsou to úplné prkotiny" zdůraznil. Připustil, že o zákonu bude nyní muset hlasovat sněmovna podruhé.

Senát rozhodoval o dodatcích k reformě v noci na čtvrtek. Republikánští senátoři předložili tři desítky pozměňujících návrhů. Vládní demokraté, kteří mají v obou komorách Kongresu většinu, však všechny zamítli.

Nakonec republikáni podali procedurální stížnost. A s ní uspěli.

Zdravotnickou reformu schválila Sněmovna reprezentantů poměrem hlasů 219 ku 212 v neděli. V úterý ji podepsal prezident Barack Obama.

Reforma zavádí povinné zdravotní pojištění, jaké je obvyklé v Evropě. V Americe je dosud pouze dobrovolné - soukromé. Závisí jen na Američanech, zda se dají pojistit, a jen na pojišťovnách, koho pojistí a koho ne.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y