Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropu přiměl tlak ze zámoří ke ztrátám. TVN propadla po výsledcích, KGHM chystá kanadskou akvizici

Střední Evropu přiměl tlak ze zámoří ke ztrátám. TVN propadla po výsledcích, KGHM chystá kanadskou akvizici

19.04.2010 18:03
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

Středoevropské trhy vykročily do nového týdne pod tlakem negativních zpráv ze zámoří a omezené letecké dopravě. Pražský index PX oslabil o 0,73 %, polský index WIG ztratil 2,30 %, maďarský index BUX poklesl o 3,00 % a rakouský index ATX zakončil o 0,28 % níže.

Propadlíkem polského trhu se však staly akcie mediální společnosti TVN, které v reakci na výplatu dividendy za rok 2009 ve výši 0,31 PLN na akcii, odepsaly 5,36 %. Tržby společnosti za první čtvrtletí roku 2010 vzrostly o 26 % na 548 milionů PLN, EBITDA však klesl o 51 % na 98 milionů zlotých.

Na trhu se dnes objevily nové zprávy ohledně prodeje kanadských ložisek mědi polské těžební společnosti KGHM. Polský těžař KGHM možná už brzy oznámí uskutečnění dlouho očekávané koupě ložiska mědi v Kanadě. Šéf KGHM Herbert Wirth přiznal, že rozhovory o transakci se blíží ke konci. Zdůraznil, že obě strany se již dohodly na ceně, kterou Wirth sice sdělit nechtěl, ale označil ji za férovou. Strategie KGHM pro roky 2009-2018 počítá s nárůstem ročního objemu těžby mědi z 500 000 na 700 000 tun. Kanadské naleziště by mělo přispět v řádu desítek tisíc tun mědi. Akcie společnosti KGHM dnes na polském trhu zakončily beze změny.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.05.2026
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%
15:13Dalio: Vzniká určitý systém čínského tributu, investuje se pro celý život
13:17Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
13:08Bude trhy stále více ovlivňovat inflace a dluhové tlaky?
12:33ČEZ vydal zelené dluhopisy za 18,25 miliardy korun
11:04Stávka v Samsungu ohrožuje globální dodávky pamětí i HDP Jižní Koreje
10:50Obnoví Nvidia AI rally? A jak jestřábí je Fed? Trhy jsou dopoledne opatrné  
9:49EU se předběžně dohodla na legislativě, která má završit obchodní dohodu s USA
9:26Loňský rok M&T 1997 ovlivnila slabá stavební aktivita, první kvartál 2026 naznačuje obrat
9:22CSG oznámila silná čísla, akcie rostou o více než sedm procent
9:17Rozbřesk: Co může rychlý růst tržních výnosů a sazeb znamenat pro refixace hypoték?
8:50ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - ČEZ stanovil cenu emise zelených dluhopisů
5:59Trump v prvním kvartálu zobchodoval s akciemi „Magnificent Seven“ více než 50 milionů dolarů
19.05.2026
22:02Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností  
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC