Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vláda USA výrazně snižuje odhad ztráty ze sanací finančního systému na 87 mld. USD

Vláda USA výrazně snižuje odhad ztráty ze sanací finančního systému na 87 mld. USD

26.04.2010 17:17

Americký ministr financí Timothy Geithner oznámil Kongresu, že podle revize vládního odhadu se konečné náklady na pomoc finančnímu systému sníží na 87 miliard USD. Ještě před rokem přitom ministerstvo odhadovalo celkový náklad na 500 miliard dolarů, uvádí agentura AP.
 
Výraznou položkou jsou náklady na záchranu hypotečních domů Fannie Mae (1,24 USD, 0,00%) a Freddie Mac (1,52 USD, 1,33%), do těchto nákladů nezapočtené. Ty odhaduje ministerstvo na celkovou sumu 188 miliard USD, s ohledem na příjmy z dividend a návratnost z cenných papírů krytých hypotékami by čistá ztráta na těchto hypotečních agenturách měla činit 85 miliard dolarů.

Další ztráty plynou z vládního programu TARP, na který bylo vyčleněno 700 miliard dolarů. Celková ztráta z TARP, která byla Geithnerovým týmem revidována na 117 miliard USD, zahrnuje 48 miliard dolarů ztracených finanční podporou pojišťovacího giganta American International Group (44,38 USD, 2,61%) (AIG), dalších 28 miliard USD ve finančních injekcích automobilkám General Motors a Chrysler a 11 miliard USD zisků z různých částí programu.

Ztráty z programu TARP i záchrany hypotečních domů mají být alespoň částečně kompenzovány zisky plynoucí z návratnosti úvěrů poskytnutých finančnímu sytému, které vláda odhaduje na 115 miliard dolarů.


Váš názor
  • GM
    27.04.2010 10:09

    http://www.lewrockwell.com/blog/lewrw/archives/56593.html
    SKF
Aktuální komentáře
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data