Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Roubini: Záchrana zabrání nákaze; zaostávající země ale mohou být donuceny k upuštění od eura

Roubini: Záchrana zabrání nákaze; zaostávající země ale mohou být donuceny k upuštění od eura

12.5.2010 12:15
Autor: Redakce, Patria Online

Podle ekonoma Nouriela Roubiniho by záchranný balíček odsouhlasený během víkendu Evropskou unií a MMF měl pravděpodobně pokrýt potřebu půjček zranitelných zemí eurozóny. Pokud by hypoteticky finanční potřeby Řecka, Irska a Španělska měly být pokryty do roku 2012, pomoc by musela dosáhnout 600 miliard euro, uvedl ekonom na svých webových stránkách RGE Monitor, které citovala CNBC. Záchranný balíček by přitom měl dosáhnout 750 miliard euro, MMF by se měl podílet 250 miliardami eur. Roubini míní, že velikost balíčku ukončí hrozbu rozšíření nákazy na další země. Částka spolu s kvantitativním uvolňováním a poskytnutím likvidity ze strany ECB „pohodlně pokrývá nejhorší možný scénář a proto by měla pomoci v boji s nákazou“. Relativně vysoký úrok požadovaný za poskytnutí pomoci by pak měl fungovat jako motivace pro to, aby členové eurozóny dali do pořádku své finance a nežádali opakovaně o pomoc.

V rozhovoru pro Bloomberg Roubini uvedl, že Řecko a další „zaostávající“ země by mohly být v následujících několika letech donuceny k upuštění od používání společné měny, aby podpořily růst svých ekonomik. Španělsko, Portugalsko, Itálie a další země potřebují „reálné oslabení“ eura; tato měna zůstane v zemích, které mají „silnější fiskální a ekonomický fundament“.

Snížení řeckého deficitu z 13 % na 3 % HDP se ekonomovi zdá jako neproveditelný úkol; země nebude schopna dostatečně zvýšit daně a snížit výdaje. Ve zmiňovaném rozhovoru Roubini uvedl, že trhy nejsou přesvědčeny, i když je na stole 1 bilión dolarů, protože tyto peníze budou poskytnuty pouze v případě, pokud daná země provede masivní fiskální konsolidaci a reformu.

(Zdroj: CNBC, Bloomberg)


Váš názor
 •  
  12.5.2010 13:24

  KACHNA !!!!
  ingkrtek
 • Záchrana bude...dost zajímavá :-))
  12.5.2010 12:51

  I'm working at the Deutsche Bank in Germany. Today we delivered 1 container with new Deutsche Mark notes and new coins. I will present a photo from the new banknotes tomorrow morning. The curencychange will be the night from Saturday to Sunday 5/16/2010. On Friday, 19.00 GMT Angela Merkel the germany chancelor, will speach to the german nation. (zdroj) http://www.hartgeld.com/infos-DE.htm http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1062655/pg1
  CZdecom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data