Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Online rozhovor s Petrem Kubovým, výkonným ředitelem pro finance Telefóniky O2 CR – již zítra na Patria.cz

Online rozhovor s Petrem Kubovým, výkonným ředitelem pro finance Telefóniky O2 CR – již zítra na Patria.cz

18.5.2010 17:38
Autor: Redakce, Patria Online

Z rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu v nepříliš daleké budoucnosti razantně klesnou ceny za terminaci volání v mobilních a pevných sítích (tzv. propojovací poplatky). Tyto poplatky, které si operátoři mezi sebou navzájem platí klesnou z dnešních 1,96 koruny za minutu k 1. červenci 2011 téměř až na jednu korunu bez DPH. Tento regulatorní zásah na jedné straně snižuje jednu ze složek celkové ceny za volání pro koncového zákazníka, ale také negativně doléhá na zisky operátorů, jelikož při volání do vlastní sítě putuje poplatek přímo do kasy daného operátora.

Právě snižování propojovacích poplatků bylo jedním z důvodů proč výsledky společnosti Telefónica O2 v prvním čtvrtletí letošního roku zaostaly za očekáváním analytiků. Telefónica O2 Czech Republic vykázala za první čtvrtletí letošního roku pokles čistého zisku o 24 procent na 2,012 miliardy korun, výnosy z podnikání se snížily o víc než 9 procent na 13,727 miliardy korun. Management českého poskytovatele telekomunikačních služeb však rozhodně nezůstává nečinným pozorovatelem a pokračuje v restrukturalizaci. V rámci snahy o zefektivnění organizační struktury prostřednictvím snížení organizačních úrovní v celé společnosti by letos firmu mělo opustit zhruba 5 procent z celkového počtu 8000 současných zaměstnanců. Tento proces tak mírně nabírá na intenzitě, jelikož loni se v důsledku propuštění celková pracovní síla společnosti Telefónica O2 CR zredukovala o více než 4 procenta.

Jaké trendy v hospodaření Telefóniky O2 jsou vysledovatelné v první polovině druhého čtvrtletí? Jak se společnost vyrovnává s pokračujícím poklesem počtu uživatelů a výnosů z provozu pevných linek? Jak se rozvíjejí produkty „video on demand“ a zda lze očekávat brzké masové rozšíření videotelefone? Na tyto a další otázky se budete moci zeptat přímo Petra Kubového, výkonného ředitele pro finance společnosti Telefónica O2. Na Vaše dotazy bude host odpovídat v rámci online rozhovoru na www.patria.cz ve středu 19. května 2010 mezi 14. a 15. hodinou. Prostor ke kladení otázek však jako obvykle dostanete již od ranních hodin.

Petr Kubový pracuje ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. necele tři roky na pozici výkonného ředitele pro finance. Před svým působením ve společnosti Telefónica O2 pracoval 14 let pro společnost Shell v Čechách i v zahraničí, kde zastával nejrůznější pozice ve financích na lokální, regionální a globální úrovni.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data