Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ÚOHS: Vydavatelství Ringier a Axel Springer mohou spojit své aktivity v ČR

ÚOHS: Vydavatelství Ringier a Axel Springer mohou spojit své aktivity v ČR

9.6.2010 14:58
Autor: 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil zahraničním mediálním skupinám Axel Springer AG a Ringier AG vytvoření společného podniku na českém trhu. Prvostupňové rozhodnutí již nabylo právní moci.

Skupina Axel Springer působí celoevropsky v oblasti vydávání periodického tisku, zejména novin a časopisů, včetně jejich internetových verzí a rozhlasového a televizního zpravodajství. V České republice do skupiny náleží společnosti AXEL SPRINGER PRAHA a.s. vydávající časopisy a magazíny a Anima Publisher, s.r.o. zabývající se internetovou reklamou. Skupina je rovněž činná v distribuci tisku.

Společnost Ringier působí celosvětově také v oblasti vydávání novin a časopisů, provozování tiskáren, výroby televizních programů a televizního a rozhlasového vysílání. V České republice vlastní několik vydavatelů tisku a tiskárny.

Do nového společného podniku mají být začleněny všechny společnosti obou skupin působící na tuzemském trhu ve vydávání novin a časopisů a výrobě tisku.

Úřad posuzoval zejména dopady spojení na oblast periodického tisku. Na trhu denního tisku, kde působí pouze společnost Ringier, mj. s tituly Blesk, Aha, deník Sport, nedojde v důsledku fúze ke změně. Na trhu časopisů a magazínů se Axel Springer zaměřuje na motoristické tituly jako Svět motorů, Auto Tip a časopisy pro mládež Top dívka, Popcorn. Ringier vydává společenský magazín Reflex, časopis pro děti a mládež ABC a tématické magazíny Blesk. Vzhledem k zaměření uvedených časopisů na odlišné cílové skupiny čtenářů má spojení v této oblasti spíše konglomerátní charakter, tj. jde o odlišné a nezastupitelné produkty, a nemělo by mít tedy negativní dopad na hospodářskou soutěž. S podobným konstatováním uzavřel Úřad i své šetření vlivu spojení na inzertní trh v tištěných médiích, neboť inzerce bude vzhledem k rozdílnému typu časopisů také cílena na odlišné skupiny čtenářů. Očekávat se v důsledku fúze nedají ani zásadnější změny na vertikálních trzích výroby a distribuce tisku.

Vzhledem k charakteru spojení a pouze mírným dopadům na vertikální trhy dospěl Úřad k názoru, že propojení skupin Axel Springer a Ringier nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

(Zdroj: Tisková informace ÚOHS)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC