Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akcie končí v mírném záporu, bankovní index byl nakonec nejslabším

Evropské akcie končí v mírném záporu, bankovní index byl nakonec nejslabším

14.07.2010 17:41

Nejednoznačná makrodata spolu se smíšeným openem amerických trhů již nedokázala zvrátit první červenou změnu evropských indexů po šestidenním růstu. Dnešní report ukázal, že americké maloobchodní tržby klesly již druhý měsíc. V červnu to bylo o 0,5 % po květnovém 1,1% propadu.

Dnešní propady vedla britská společnost ICAP s poklesem 4,8 %. Největší světový broker, zprostředkovávající transakce mezi bankami prohlásil, že objemy transakcí v červnu znatelně poklesly a zároveň vzrostla averze k riziku. Společnost se také vyjádřila k odhadům výsledků, které jí předpovídají analytici, údajně na odpovídající úrovni. Snížené doporučení dnes obdržela největší britská komerční televize ITV. Analytici Bank of America (15,55 USD, -0,77%) ji nyní hodnotí neutrálně a její akcie ztratily 3,9 %. Britský FTSE klesl i pod tíhou této společnosti o 0,4 %.

Německý DAX , který zakončil středu se ziskem 0,2 %, celý den stimulovaly akcie technologického titulu Infineon (5,3 EUR, 2,32%). Ten v reakci na překvapivě dobré výsledky amerického Intel (21,73 USD, 3,43%) rostl o 2,3 %. Na druhou stranu se v Německu svažovaly automobilky, když poklesem končila BMW (41,54 EUR, -1,40%) i Daimler .

Bankovní sektor poklesl o 0,8 % a stal se tak nejhorším v Evropě. Španělská centrální banka zveřejnila zprávu o půjčkách španělských bank od ECB, které v červnu narostly o polovinu proti květnu (zpráva ZDE). Oslabily především francouzské banky, BNP Paribas (50,74 EUR, -1,38%) a Societe Generale (38,64 EUR, -2,18%). Obě se přičinily na poklesu domácího indexu CAC o 0,3 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:04Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m