Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prodej nových domů v USA prudce oživil, zůstal však druhý nejnižší

Prodej nových domů v USA prudce oživil, zůstal však druhý nejnižší

26.07.2010 17:11
Autor: ČTK

(ČTK) - Prodej nových rodinných domů na americkém trhu minulý měsíc prudce oživil z květnového rekordního minima, zůstal však druhý nejnižší v historii sledování údaje. Zásoba prodávaných domů na trhu klesla nejníže za 42 let, sdělilo dnes ministerstvo obchodu USA.

Prodej se proti předešlému měsíci zvýšil o 23,6 procenta na celoroční tempo 330.000 domů z květnového minima 267.000. Červnový nárůst, který byl nejrychlejší od května 1980, zčásti smazal květnový rekordní propad o 36,7 procenta. Počet prodaných domů však byl po květnu druhý nejnižší od roku 1963, kdy se tyto údaje začaly sledovat.

Výsledek mírně překonal očekávání. Analytici podle agentury Reuters čekali v průměru nárůst celoročního tempa prodeje na 320.00 domů.

Počet nových domů na prodej klesl o 1,4 procenta na 210.000, což bylo nejméně od září 1968. Střední prodejní cena nového domu se snížila o 1,4 procenta na 213.400 (4,14 milionu Kč) a za posledních 12 měsíců se snížila o 0,6 procenta.

Dnešní údaje ilustrují prudké výkyvy, které trh domů zažívá po dubnovém vládním ukončení programu daňové podpory kupcům domů. Květnový propad smazal veškerý růst z předešlých měsíců, kdy vláda podporovala kupce domů částkou 8000 dolarů.
 
Údaje z minulého týdne ukázaly, že výstavba obytných domů klesla v červnu na osmiměsíční minimum a prodej starších domů byl nejnižší za tři měsíce.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.02.2026
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  
13:41Patria jako první zahajuje pokrývání CSG: Silné fundamenty se střetávají s férově oceněnou realitou  
12:22Trump vyzval republikány, aby znárodnili volby
12:05GameStop roku 2026? Stříbro se obchoduje jako meme akcie
11:23Nervozita překonána, investoři se vracejí zpět do drahých kovů i akcií  
11:16Palantir předvedl nejvýraznější růst za celou svou historii. Výsledky drtí očekávání  
10:55Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu dál klesá, téměř ve všech sektorech
10:22Jindřich Litner: Moneta ve 4Q překonala očekávání, ale valuace brzdí další růst  
9:22SpaceX před plánovaným IPO pohltila další firmu Elona Muska xAI
9:09Rozbřesk: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě, koruna vyhlíží inflaci a ČNB
8:52Výsledky zveřejnila Moneta, Evropa míří k pozitivnímu zahájení  
8:44MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za rok 2025 vzrostl na 6,5 mld. Kč, návrh dividendy ve výši 11,5 Kč na akcii
7:40MONETA hlásí silný rok 2025. Čistý zisk překonal odhady a výhled do 2030 je ambiciózní
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  
16:32Bydlení koncem roku přestalo zdražovat, mezičtvrtletně se ceny neměnily
16:30Nečekaně silný příliv objednávek pro americký průmysl vytáhl ISM do pozitivního pásma  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Nově otevřená prac. místa