Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cramer: Nezaměstnanost? Dvojité dno? Nezájem...

Cramer: Nezaměstnanost? Dvojité dno? Nezájem...

13.08.2010 11:48
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Jim Cramer ve svém posledním vystoupení ve své show Mad Money vysílané americkou televizí CNBC nezůstal nic dlužen své pověsti excentrického burzovního showmana, když do značné míry zjednodušoval současnou situaci v ekonomice i na trzích.

Cramer ve své show uvedl: „Obáváte se defaultu hypotéčních úvěrů? Divíte se proč, jak se zdá, chybí nové financování malým podnikům? A co slabší poptávka po komoditách, zpomalení Číny nebo nejasné zotavení Evropy? Pokud ano, tak byste neměli příliš podléhat těmto zakonzervovaným obavám.“ Cramerova myšlenka spočívá v tom, že nezáleží na aktuálních zprávách z ekonomiky, ale na tom, kde se zrovna nachází trh, když se daná zpráva objeví.

Jako příklad uvádí Cramer hodnotu indexu Dow Jones kolem 10 000 bodů. Při Dow Jonesu pod hladinou 10 000 se interpretuje zpomalení čínské ekonomiky jako měkké přistání, avšak při Dow Jonesu nad 10 000 odůvodňují investoři takovými zprávami výprodej na komoditním trhu. Jako další příklad uvádí Cramer i reakci na komentáře Fedu, když při Dow Jonesu pod 10 000 vnímají investoři komentáře Fedu o slabé ekonomice tak, že představitelé Fedu jsou na straně investorů, avšak při Dow Jonesu nad 10 000 přicházejí investoři s otázkou, proč je Dow Jones tak vysoko. Cramer tak radí investorům, aby při těchto „předpřipravených obavách“ nepropadali zbytečné panice.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  
08.01.2026
22:22Akciové indexy v USA vyhlíží výsledkovou sezónu.  
17:18Trhy odtržené od ekonomiky?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data