Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha poklidně zahájila nový týden, PX +0,5 %, v ohnisku zájmu opět KB

    Praha poklidně zahájila nový týden, PX +0,5 %, v ohnisku zájmu opět KB

    30.08.2010 10:01
    Autor: Tereza Špačková, Patria Finance

    Pražská burza vstoupila do nového týdne půlprocentními zisky a za malé aktivity ze strany hráčů a investorů, ti zahraniční jsou navíc přece jen oslabeni o londýnskou základnu, protože právě Velká Británie dnes slaví jednodenní "bankovní prázdniny". V Praze se tak obchoduje opět hlavně s akciemi Komerční banky (3870 CZK, 0,91%), kam se stejně jako v pátek dostavili kupci a pomáhají jí o necelé procento posílit. Erste (726 CZK, 0,88%) se neprobudila z víkendu ani ve Vídni, je na malé likviditě nepatrně výše, osciluje okolo 725 .

    Nad hladinu 830 se vrátil ČEZ (830 CZK, 0,48%), předpokládám, že dnes by se mohly mísit prodejní příkazy s těmi nákupními. Již za pár dní nás pak čeká poslední den obchodování s nárokem pro dividendu pro Telefónicu O2 (detaily ZDE), což by mohlo zvýšit objemy, nicméně se obávám, že výraznějšího růstu, pokud vůbec nějakého, se letos moc nedočkáme. Mírně v plusu je pak i NWR (221 CZK, 1,42%), které minulý týden zažilo nepěkný propad po výsledcích za druhý kvartál. Více jak procento naopak přidává na nulovém objemu CETV (418 CZK, 1,46%), to v pátek zakončilo na hladině 20,5 USD (418 Kč).

    Odpoledne jsou na pořadu dne americká makrodata, zítra nás pak v Praze čeká výsledková sezóna v podobě dat za druhý kvartál a pololetí od společností Unipetrol (225 CZK, 0,09%), orco a Philip Morris (8806 CZK, -0,18%).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.07.2026
    15:01Moneta by měla pokračovat v růstu. Klíčovým tématem bude kapitál a výplata akcionářům  
    13:29Autonomní agent AI se při bezpečnostním testu vymkl kontrole, uvedla OpenAI
    13:15Za Starmera vedl obranu, nyní bude Healey šéfem britské státní kasy. Investoři tak sází na vyšší výdaje na obranu
    11:40Goldman Sachs hledá příležitosti mimo AI. Sází na spotřebu, finance i cestování
    11:10Zatímco se čeká na Google, ropa poskočila výš a opatrnost se vrací  
    8:56Rozbřesk: O neudržitelnosti nízkých cen potravin v ČR
    8:50Babiš otevřel debatu o cukrové dani. Trhy sledují také Írán, léky a energetiku  
    6:03Cena pojištění AI dluhu roste. Oracle se dostal na úrovně z finanční krize
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Alphabet Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    AT&T Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dassault Aviation SA (12/22 Q4, Aft-mkt)
    GE Vernova Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    International Business Machines Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Kinder Morgan Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Las Vegas Sands Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Moody's Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Philip Morris International Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    ServiceNow Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Tesla Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Texas Instruments Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    7:00Equinor ASA (06/26 Q2)
    19:00Deutsche Boerse AG (06/26 Q2)
    22:15Raymond James Financial Inc (06/26 Q3)