Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nikkei ztrácí téměř 3,6 %, na vině zejména technologický sektor a komodity...

    Nikkei ztrácí téměř 3,6 %, na vině zejména technologický sektor a komodity...

    31.08.2010 8:34
    Autor: Petr Žabža, Patria Online

    Asijské trhy dnes ráno ztrácí, spolehlivě vedené indexem Nikkei 225, který aktuálně oslabuje o 3,55 %. V jeho případě jde o největší pokles za poslední tři měsíce, způsobený zejména nižším než očekávaným růstem příjmů domácností ve Spojených státech a propadem zisku u společnosti Hon Hai Precision Industry Co.

    Širší MSCI Asia Pacific oslabil o 1,7 % na 116,32 bodů, futures na trhy ve Spojených státech oslabují o 0,25 %, zatímco evropské trhy ukazují na pokračující propad, řádově o 1,5 %. Japonský jen opět posílil na hladinu 84,15 proti USD, měď se během obchodování v New Yorku propadla o 1,7 % na 3,356 dolarů za libru.

    Již zmíněná společnost Hon Hai Precision Industry Co. propadla o 6,6 % a zaznamenala tak největší oslabení od 23. července. Čistý zisk za druhé čtvrtletí nedosáhl odhadů analytiků poté, co byla firma nucena zvýšit mzdovou úroveň zaměstnanců v čínských továrnách. Akcie Foxconn Inter. Holdings, největšího smluvního výrobce mobilních telefonů na světě, propadly o 8,3 % po oznámení větší než očekávané ztráty za první pololetí.

    Nedařilo se však ani komoditnímu sektoru, ropa v New Yorku ztratila 1,3 % na 73,71 dolarů. Na tento vývoj reagují akcie těžebních firem, BHP je v Sydney o 2,2 % níže.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data