Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zdroj Bloomberg: Fortuna spustí primární úpis akcií až za 80,5 mil. EUR již v pondělí

Zdroj Bloomberg: Fortuna spustí primární úpis akcií až za 80,5 mil. EUR již v pondělí

08.10.2010 13:39

(Aktualizováno 16:49)

Fortuna hodlá na pražské a varšavské burze nabídnout nové akcie odpovídající 35% podílu, chce tak získat přes 80 milionů eur, uvedl to dnes informovaný zdroj agentury Bloomberg s tím, že úpis akcií začne již v pondělí 11. října a finální cena bude známa o devět dní později.

Poskytovatel kurzových sázek Fortuna Entertainment Group N.V. oficiálně oznámil svůj záměr uskutečnit veřejnou nabídku a následnou kotaci svých akcií na Burze cenných papírů Praha a Varšavské burze cenných papírů již na konci září s tím, že kromě veřejné nabídky v ČR, Polsku a na Slovensku plánuje i neveřejná nabídka institucionálním investorům, která se může týkat i jiných zemí.

"Emise našich akcií nám umožní získat prostředky pro další rozvojové projekty, které podpoří naši strategii růstu. Zákazníkům to poskytne příležitost stát se našimi akcionáři, což ještě posílí naše vzájemné partnerství," uvedl Jiří Bunda na konci září předseda představenstva a generální ředitel Fortuny.

V případě, že by cena akcií Fortuny v rámci IPO opravdu dosáhla horní hranice stanovené v rámci prospektu, který má být oficiálně představen v pondělí, oceňovala by transakce firmu jako celek na 230 milionů eur (asi 13,5násobek loňského čistého zisku), vyplývá z informací agentury Bloomberg.

Při daném ocenění Fortuny ukazatel P/E dosahoval 16, oproti 9,33 u britské sázkové kanceláře William Hill, či 9,57 u Ladbrokes, 15,41 u španělské Codere a 17,46 u britské Paddy Powers.

Jediným vlastníkem společnosti Fortuna je v současnosti investiční skupina Penta, která podle svého nedávného vyjádření bere vydání akcií firmy jako „částečný exit“, ale udrží si i nadále značný podíl.

Fortuna Entertainment Group poskytuje kurzové sázky v ČR, Polsku, Maďarsku a na Slovensku (více než 1300 poboček, z toho se 600 na českém trhu). V prvním pololetí podle předběžných údajů sázky za 192 milionů eur (+12 % y/y). Hrubé výhry, které znamenají rozdíl mezi objemem přijatých sázek a vyplacenými výhrami, vzrostly meziročně o deset procent na 45,4 milionu eur. Z toho hrubé výhry z internetového sázení vzrostly o 50 procent na 10,5 milionu eur. Hrubý provozní zisk EBITDA se v prvním pololetí zvýšil o 11 procent na 11,6 milionu eur.

(Zdroje: Bloomberg, Fortuna, čtk)


Váš názor
  •  
    08.10.2010 14:08

    herna v herne = supergambl a kalousek hazard kazde z tech heren radne zdani, i kdyz zrejme rozdilnymi sazbami, coz vygeneruje spoustu arbitrazi jak znam ten nas kocourkov.
    Azb
Aktuální komentáře
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m