Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Týden na Wall Street vyzněl opět silně růstově

Týden na Wall Street vyzněl opět silně růstově

11.10.2010 13:43
Autor: Rostislav Plíva, Patria Finance

Americké akcie uzavřely týden růstem o více než 1,5 % a index Dow Jones byl schopen uzavřít nad 11.000 body poprvé od května, kdy se objevily dluhové problémy Řecka. Stimulem byly spekulace, že by Federální rezervní systém měl opět zakročit a podpořit ekonomiku levnými penězi. Tato zpráva pomohla zejména energetice a základním komoditám. Oběma se dařilo hlavně díky oslabujícímu dolaru, který hnal ceny většiny komodit výše. U Alcoy, nejlepšího titulu jak mezi komoditními tituly tak mezi všemi blue chips indexu Dow Jones, byl i další důvod, a to lepší výsledky za třetí čtvrtletí.

Skokanem indexu S&P 500 se stalo J.C. Penney s nárůstem o plných 18 % poté, co Pershing Square Capital Management doložil, že vlastní více než 16 % této společnosti a stal se tak největším vlastníkem tohoto retailového prodejce. K nárůstu pomohlo i zvýšení tržeb o více než 5 %.

Za blue chips se dařilo také General Electric a DuPont, které shodně přidaly přes 4 % a pomohly tak průmyslu k zisku 2,8 % za posledních 5 dní.


Váš názor
  • konec párty ?
    11.10.2010 13:49

    Každá párty jednou skončí, čím je delší a divočejší, tím větší je potom kocovina. Z kocoviny se postupně otřepeme a můžeme se pomalu chystat na párty další. Jen, aby na ty pařby byly pořád peníze.
    Peté13
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data