Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EPH získal 5% podíl v Dalkii ČR v rámci trojstranného swapu dotýkajícího se i ČEZu

EPH získal 5% podíl v Dalkii ČR v rámci trojstranného swapu dotýkajícího se i ČEZu

29.12.2010 8:26
Autor: Redakce, Patria.cz

Energetický a průmyslový holding (EPH) spjatý se skupinou J&T oznámil, že včera došlo k vypořádání transakce, v níž získal 5 procent akcií společnosti Dalkia Česká republika. Současně Energetický a průmyslový holding a společnost Dalkia ČR dohodly, že EPH získává opci na dokoupení dalších 5 procent akcií společnosti Dalkia ČR

Bližší podrobnosti kontraktu nesdělili. Wagner pouze uvedl, že EPH koupil pět procent akcií od majoritního vlastníka Dalkie ČR - nadnárodní společnosti Dalkia International z Francie. Dnes došlo k vypořádání celé transakce.

Dalkia ČR patří v Česku k předním energetickým skupinám. Tvoří ji společnosti Dalkia ČR, OLTERM & TD Olomouc, AmpluServis, Dalkia Kolín, Dalkia Mariánské Lázně, Dalkia Ústí nad Labem. Skupina působí v 15 moravských a českých městech. Loni dosáhla čistého konsolidovaného zisku 2,415 miliardy korun, což bylo meziročně o 11,7 procenta více.

Získání akcií je součástí trojstranného obchodu, kterého se účastní i energetický gigant ČEZ (777,1 CZK, 0,01%). Od něj EPH získá elektrárnu ve Chvaleticích výměnou za rozvody tepla v aglomeraci Most a Litvínov.

„Tento krok umožní společnosti ČEZ zvýšit efektivnost výroby v jeho severočeských elektrárnách současnou výrobou tepla a elektřiny a současně snížit měrné emise skleníkových plynů,“ uvedl již dříve mluvčí ČEZu Ladislav Kříz.

Součástí trojstranné dohody jsou i kroky v úsilí ČEZ získat po dohodě s ostatními akcionáři Pražské teplárenské její dceřinou společnost Energotrans, která provozuje uhelnou elektrárnu v Mělníku dodávající teplo do Prahy. „To je totiž podmínkou dalšího rozvoje areálu v Mělníku, kde jsou dnes zastaralé dvě elektrárny ČEZ a jedna Energotransu. Plánovaná výstavba moderní kogenerační paroplynové elektrárny v Mělníku zajistí Praze moderní a čistý zdroj tepla bez nutnosti investic z veřejných prostředků,“ uzavřel Kříž.

(Zdroj: EPH, čtk, MediaFax, ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.07.2025
11:38Inflace v Británii v červnu vzrostla na 3,6 procenta, je nejvyšší od února 2024
11:26Akcie automobilky Renault prudce klesají. Firma představila nové vedení a snížila výhled
10:55V příštím roce nemusíme růst, varuje ASML. Akcie padají o 7 %
10:34Bloomberg: Ellison sesadil Zuckerberga z pozice druhého nejbohatšího člověka
10:16Němečtí odborníci navrhují solidární daň pro baby boomery mířící do důchodu
9:52Ceny v průmyslu klesají, zemědělci a potravináři dále zdražují
8:57Rozbřesk: Signál a šum v americké červnové inflaci
8:46Výsledky dodala ASML, sezóna bude pokračovat v americkém finančním sektoru. Evropa zahájí ztrátově  
8:12Dohoda s Vietnamem je podle Trumpa takřka hotová, USA oznámí cla pro menší země
6:22Digitální měny centrálních bank – jaký je potenciál v Evropě a v USA a jaké jsou u nich optimální sazby
15.07.2025
22:01Zámořské indexy oslabily navzdory růstu polovodičových titulů  
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alcoa Corp (06/25 Q2, Aft-mkt)
Progressive Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Prologis Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
United Airlines Holdings Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
7:00ASML Holding NV (06/25 Q2)
9:00CZ - PPI, y/y
12:30First Horizon Corp (06/25 Q2)
12:45Bank of America Corp (06/25 Q2)
12:45Johnson & Johnson (06/25 Q2)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (06/25 Q2)
13:30Morgan Stanley (06/25 Q2)
14:30USA - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m