Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa umazala ranní ztráty a mírně klesá, aerolinky v hledáčku prodejců kvůli obavám z Egypta

Evropa umazala ranní ztráty a mírně klesá, aerolinky v hledáčku prodejců kvůli obavám z Egypta

31.01.2011 13:04

Evropské akcie vstoupily do pondělního obchodování negativně a navázaly tak na výprodeje, které ovládly páteční závěr v USA. Postupem času ale negativní nálada pomalu vyprchává a tituly opět začínají nabírat na síle. Pozitivně dnes investoři vnímali vyšší inflaci eurozóny, která v prosinci podle odhadů zrychlila na 2,4 % v porovnání s očekáváním 2,2 %. Futures na hlavní americké indexy dokázaly překlopit do ziskových hodnot, aktuálně ukazují na open amerických trhů se ziskem 0,2 %. Zahýbat by s nimi mohl ještě report americké osobní spotřeby očekávaný v 14:30 našeho času.

Aktivita se v průběhu dne soustřeďuje na aerolinky, ty jsou zatím 0,6 % ve ztrátě. Investoři počítají, jaké zisky mohou vzít cestovním kancelářím a aerolinkám nepokoje v Egyptě. Thomas Cook Group je jednou z nejhorších společností v indexu Stoxx 600. Propadá o 2,5 %, ráno ale otevíral mnohem níže. Další britská Tui Travel odepisuje téměř 3 %. Z aerolinek doplácí na situaci v Egyptě nejvíce Air-France-KLM a International Consolidated Airlines, které v minulém týdnu vznikly sloučením British Airways (276,46 GBp, 0,00%) a Iberia Lineas.

Další společností, kterou by mohly ovlivnit egyptské nepokoje, jsou například Hikma Pharmaceuticals, britská firma, která generuje 64 % svých příjmů v Africe. Její akcie také dnes odepisují přes 5 %. Britský index FTSE oslabuje o 0,2 %. Francouzský CAC o 0,3 % a DAX o 0,4 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m