Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM - Soud odmítl insolvenční návrh České spořitelny, akcie sílí nad 60 Kč (-17 %)

ECM - Soud odmítl insolvenční návrh České spořitelny, akcie sílí nad 60 Kč (-17 %)

12.4.2011 14:56, aktualizováno: 12.4. 15:00
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Městský soud v Praze rozhodl o odmítnutí insolvenčního návrhu a návrhu na reorganizaci ECM, podaného 8. dubna s dopadem na pondělní obchodování věřitelem Českou spořitelnou. Jako důvod uvedl, že věřitel nedostatečně doložil pohledávky dalších věřitelů, na které se v návrhu odkazuje, zejména to, zda jsou 30 a více dní po splatnosti. V insolvenčním návrhu dle soudu chybí údaj o splatnosti kteréhokoli ze závazků. „Dlužník je v úpadku, jestliže má více věřitelů, peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti a tyto závazky není schopen plnit,“ citoval soud ustanovení zákona. Právě doložení, že závazky ostatních uváděných věřitelů jsou po lhůtě splatnosti a jaká je jejich splatnost, v insolvenčním návrhu dle soudu chybí.

Akcie ECM v reakci na podaný insolvenční návrh včera ztratily ve výsledku celé seance 11,5 procenta. Dnes ihned po zahájení seance obchodování bylo s nimi přerušeno pro pokles překračující 20 %, následně po krátce obnoveném obchodování akcie znovu propadly o dalších více jak 10 % a následovala druhá 15minutová přestávka v souladu s burzovními pravidly BCPP. Historické minimum akcie vytyčily na úrovni 41,50 . Aktuálně se titul stabilizuje nad hranicí 60 korun za akcii.

Česká spořitelna má za ECM REI splatné pohledávky ve výši 7 217 006,66 Kč z titulu nezaplacených splatných úroků z dlužníkem vydaných dluhopisů a dále zatím nesplatnou pohledávku 179 177 408,88 korun, což odpovídá jistině dlužníkem vydaných dluhopisů. Dalších 7,5 milionu korun činí podmíněná pohledávka z titulu uzavřeného swapového obchodu IRS (Intetest Rate Swap).

Česká spořitelna v insolvenčním návrhu uvádí, že ECM REI má nejméně šest dalších věřitelů, kterým na splatných pohledávkách dluží nejméně 23 537 647,76 koruny na nezaplacených splatných úrocích z dluhopisů. Dalších pět věřitelů pak má dle návrhu mít za ECM REI splatné pohledávky za více než 16 milionů korun. Jde např. o firmy Conseq Investment Management, Uniqa pojišťovna, Volksbank CZ nebo Glancus Investments.

Soud návrhu včera vyhověl a insolvenční řízení bylo zahájeno. Proti vyhlášce soudu není odvolání. "Soud vyzývá věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby podali u zdejšího soudu přihlášku své pohledávky ve lhůtě do rozhodnutí soudu o úpadku," stálo ve vyhlášce soudu. Dnes ale insolvenční návrh pro výše uvedené nedostatky odmítl.

Aktualizujeme.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data