Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
DJIA nejvýše od roku 2008; odměny za dobré výsledky: Intel +7,8 %, Yahoo +4,7 %

DJIA nejvýše od roku 2008; odměny za dobré výsledky: Intel +7,8 %, Yahoo +4,7 %

21.04.2011 8:54

Americké akcie navázaly svým obchodováním na silné nárůsty evropského kontinentu. Již před začátkem obchodování byly zveřejněny solidní korporátní výsledky a také makrodata z nemovitostního trhu. Prodeje stávajících domů vzrostly v březnu meziročně o 3,7 % na 5,1 miliónů a překonaly tak odhady ekonomů.

Obchodovalo se ale nejvíce podle korporátních výsledků. Nejsilnějším sektorem vůbec byli producenti mikročipů, kteří v průměru poskočili o 4,5 %. Intel rostl o 7,8 %, rekordně v indexu DJIA . Společnost nastínila výhled zisku po 25% nárůstu tržeb v prvním kvartálu. Výsledky by v tom druhém měla stimulovat především poptávka firemních zákazníků. Rostlo také UTC a nejnavštěvovanější americký vyhledávací portál Yahoo. Ten příjemně překvapil výsledky z prvního kvartálu poté, co společnosti hojně využívaly internetovou formu prezentace.

Větší růsty si užívali i komoditní producenti. Slabý dolar a strach ze zvyšujícího se rozpočtového schodku vzbuzují poptávku po alternativních investicích, kterými jsou komodity. Dolarový index, který poměřuje jeho sílu v porovnání s košem šesti světových měn, oslabil o 0,8 %, na nejnižší úroveň od prosince 2009. Alcoa se tak teprve podruhé po reportu výsledků dostala do zeleného. Uzavřela se ziskem 1,2 %. Chevron rostl o 2 % a Freeport-McMoRan Copper & Gold o 3,1 %.

Nejméně se růstů naopak účastnily americké banky. Jejich index připsal pouhých 0,1 %. Panamerický index S&P 500 v polovině týdne připsal 1,4 %, index DJIA 1,5 % a NASDAQ dokonce 2,1 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.04.2026
13:17Akcie Alstomu se propadly o 36 %, firma stáhla výhled a oznámila zpoždění projektů
13:02Perly týdne: Tohle je větší věc, než byl Den osvobození
12:29Uber koupí za 270 milionů eur podíl v německé rozvážkové službě Delivery Hero
11:36Netflix překonal očekávání, ale trh zklamal slabším výhledem a odchodem spoluzakladatele  
11:24Akciové trhy vykazují skromné zisky. Pokračuje rotace do polovodičů, ropa zůstává drahá  
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data