Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza klesá již sedmým dnem v řadě k tříměsíčnímu minimu; NWR k ziskům nepomohlo ani zařazení do FTSE 250

Pražská burza klesá již sedmým dnem v řadě k tříměsíčnímu minimu; NWR k ziskům nepomohlo ani zařazení do FTSE 250

09.06.2011 10:27
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza oslabuje již sedmým dnem v řadě, když mírné ztráty zaznamenává většina titulů. Pražské tituly nedokáží těžit z pozitivního sentimentu na západoevropských trzích a index PX odepisuje skoro půl procenta. Ukazatel vývoje českého akciového trhu se tak ocitá na úrovni 1213 bodů, což je nejnižší úroveň od poloviny března. Podobný vývoj vidíme i na okolních trzích, kde polský WIG 20 ztrácí 0,6 % a maďarský BUX odepisuje 0,1 %, zatímco rakouský ATX roste o 0,7 %

Londýnská burza schválila zařazení akcií NWR (248,5 CZK, -0,20%) do indexů FTSE 250, FTSE 350 a FTSE 350 Mining. Tento krok by podle některých odhadů měl přinést novou poptávku po akciích NWR kolem 10 milionů akcií. Neutralizovat tento pozitivní vliv by však mohla oznámená nabídka části akcií většinového vlastníka NWR, BXR Mining. Akcie NWR v první reakci vylétly až na 253,5 korun, ale z tohoto denního vrcholu se následně svezly až do současných mírných ztrát kolem 248,5 .

Na poklesu indexu pražské burzy se nejvíce podepisuje pokles akcií Komerční banky (4030 CZK, -1,08%), které ztrácejí až procento. Akcie Erste Bank (822 CZK, -0,47%) navzdory nižšímu cíli od Concorde Securities klesají jen o desetinku procenta.

Na zrušení nákupního doporučení od banky RBS (40,8 GBp, -1,33%) dnes příliš nereaguje ani ČEZ (878,1 CZK, -0,22%). Analytici RBS se nechali slyšet, že v rámci evropské energetického sektoru proti ČEZu preferují spíše akcie EDF (27,25 EUR, 1,93%), E.ON, GDF a RWE (38,85 EUR, 0,49%), jelikož jejich propad pokládá za přehnaný.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.