Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké akcie násobí včerejší ztráty, vývoj v Evropě a na americkém trhu práce obnovil obavy investorů

    Americké akcie násobí včerejší ztráty, vývoj v Evropě a na americkém trhu práce obnovil obavy investorů

    23.06.2011 17:12
    Autor: Jan Korb, Patria Finance

    Americké akciové indexy dnes zažívají dramatický pokles, který v případě indexu S&P 500 i DJIA dosahoval poblíž 2 procent. Prvotní impuls pro takový vývoj poskytl vývoj v Evropě, kde po krátké přestávce opět do popředí vystoupil problém Řecka, tentokrát citovaný v souvislosti s evropskou bankovní soustavou.

    Zveřejněná makrodata z americké ekonomiky přinesla zhoršená data z trhu práce, údaje o květnových prodejích nových domů pak přinesly solidní hodnoty a částečné uklidnění. Přesto je aktuální prostředí postiženo z několika směrů. Včerejší výsledek zasedání Fedu potvrdil očekávání trhu o zhoršeném ekonomickém vývoji, navíc nebyla zveřejněna opatření, která by znamenala nastavení nových prorůstových nástrojů měnové politiky.

    Dnes navíc z podnikových sektorů významně negativně působí pokles cen ropy, který souvisí také s rozhodnutím rozpouštět strategické zásoby IEA s cílem nahradit výpadek způsobený ztrátou těžby v Libyi.

    Index S&P 500 se pohybuje na úrovni 1265 bodů, což je již podruhé v šesti obchodních dnech atakovaná hladina 200 denního průměru. V rámci dnešního dne je důležité udržení této úrovně.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  
    13:16UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL/ XS2188802404
    11:39Nvidia táhne vzhůru americké trhy, zatímco Evropa zaostává  
    10:31CrowdStrike překonal odhady nejen výsledky, ale i výhledem. Akcie jdou nahoru
    10:00Allwyn ve čtvrtletí zvýšil hrubý provozní zisk o 29 procent
    9:07Rozbřesk: Německo se nadechuje, ale vyhráno ještě nemá
    8:25Evropské trhy zahájí mírně pozitivně, výsledky dodala Nvidia  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university