Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha růstem zaostává za Evropou. Proti zotavení bank pátý pokles ČEZu a již méně ztrácející NWR

Praha růstem zaostává za Evropou. Proti zotavení bank pátý pokles ČEZu a již méně ztrácející NWR

28.06.2011 11:06
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Pražská burza v úterý zaostává za rostoucími evropskými trhy, když se index PX pohybuje poblíž včerejších zavíracích hodnot u 1190 bodů. Celkový objem zatím dosáhl 320 milionů korun.

ČEZ je mírně v záporu a klesá již 5. dnem v řadě, momentálně testuje podpůrnou úroveň 850 . Výplata dividendy ze zisku roku 2010 odstartuje 1. srpna. Telefónica se obchoduje za 434 korun, telekomunikační gigant bude muset od 1. července kvůli nařízení EU snížit ceny roamingového volání i SMS.

Komerční banka také zažívá 5. červený den za sebou, cena atakuje hladinu 3900 korun navzdory tomu, že její evropští konkurenti rostou o půl procenta. Erste Group Bank v souladu s Vídní roste o 1,2% ke 817 .

NWR je i nadále pod tlakem. Dnes klesá při minimální likviditě na 236 . V těchto dnech končí IPO jeho polského konkurenta Jastrzebska Spolka Weglowa SA (JSW), což bylo hlavním důvodem poklesů akcií NWR v posledních týdnech. Více v článku ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.