Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Francie, Itálie a Španělsko prodloužily zákaz krátkých prodejů finančních akcií do listopadu

    Francie, Itálie a Španělsko prodloužily zákaz krátkých prodejů finančních akcií do listopadu

    29.09.2011 8:41
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Francie, Itálie a Španělsko prodloužily zákaz short sellingu, tedy spekulací na pokles cen akcií finančního sektoru. Oznámil to Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA). Platnost zákazu, který byl zaveden 12. srpna, měla vypršet na konci září.

    Zákaz prodejů nakrátko čili short-sellingu byl ve Francii a Itálii prodloužen do 11. listopadu. Španělská regulace zůstává v platnosti, dokud se nezmění situace na trhu, uvedl ESMA.

    Prodej nakrátko je operace, kdy si obchodník půjčí akcie, prodá je a doufá, že do doby, kdy je bude muset vrátit, jejich cena klesne. Tři uvedené evropské země a Belgie minulý měsíc zavedly zákaz takových spekulací v reakci na prudký propad akcií z první poloviny srpna.

    Výkyvy na evropských akciových trzích však omezování aktivity příliš nezmírnilo. V posledních týdnech prudce klesaly zejména akcie francouzských bank, u nichž mají investoři obavy z toho, jak by na ně dopadly zvýšené odpisy řeckých státních dluhů nebo přímo státní bankrot.

    (Zdroj: ESMA, Bloomberg, čtk)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)