Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza po nejlepším týdnu za více než 2 roky prudce koriguje, Erste a NWR až -5 %

Pražská burza po nejlepším týdnu za více než 2 roky prudce koriguje, Erste a NWR až -5 %

03.10.2011 10:14
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza po nejlepším týdnu od července 2009 klesá v návaznosti na další propady na západoevropských trzích. Důvodem dnešního poklesu není nic jiného, než notoricky známé obavy z Řecka a evropské dluhové krize. Index PX ztrácí 2,1 % a okolní burzy propadají dokonce strměji, když maďarský BUX odepisuje 2,25 %, polský WIG klesá o 2,85 % a rakouský ATX umazává 2,6 %. Sousední německý index DAX , který oslabuje nejvíce z hlavních západoevrospkých indexů, ztrácí přes 3 procenta (během dopoledne až -3,6 %), banky oslabují o 3,5 procenta.

Komerční banka uvedla, že od posledního reportování o odkupu vlastních akcií dne 20. září banka téměř zdvojnásobila nákup vlastních akcií a nyní si jich pořídila již přes 121 tis. při průměrné ceně 3111 Kč/akcii. Tento odkup zřejmě stojí za slušnou výkonnost tohoto titulu v posledních dnech, když v minulém týdnu přidaly akcie KB téměř 15 %.

Po krátké odmlce opět flirtují akcie ČEZu s hranicí 700 , když odepisují více než procento. Nový šéf ČEZ Daniel Beneš uvedl, že firma se nebude výrazně odklánět od dosavadní strategie. S dokončením třetího bloků JETE počítá v roce 2022, čtvrtého 18 měsíců poté a po roce 2030, kdy by nové bloky měly rozšířit JE Dukovany, počítá s výtavbou třetího jaderného zdroje v ČR. V Polsku dne Beneše ČEZ zkoumá investice do větrných elektráren většího rozsahu.

Akcie NWR v návalu negativní nálady ztrácejí pod úroveň 130 , Erste ke 460 , když oba tituly v rámci dopoledního obchodování registrovaly více než 5% ztráty. Na Erste Goldman Sachs v pátek přes závěrem trhu snížila cílovou cenu na 866,50 (35 EUR) ze 1106 (45 EUR), doporučení však zůstalo "koupit/neutral".

Provozovatel sítě autobazarů AAA Auto oznámil dohodu s ruským obchodníkem s automobily Rolf Group. Převede na něj 5% podíl v ruské divize AAA Auto LLC a zároveň počítá s užší spoluprací mezi AAA Auto Group a ROLF Group v různých oblastech podnikání s ojetými vozy na ruském trhu, včetně nabídky určitého typu ojetých vozů a také vzájemného poskytnutí obchodních technologií a zkušeností v oblasti péče o zákazníky. Titul dnes ztrácí 3 procenta k 18 korunám za akcii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data