Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Spekulace smýkají trhy, Praha neodolala: Výběr zisků na Erste a KB, ustupují CETV a KITD, Orco -5 %

    Spekulace smýkají trhy, Praha neodolala: Výběr zisků na Erste a KB, ustupují CETV a KITD, Orco -5 %

    20.10.2011 10:16
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Evropské trhy propadají kvůli obavám z toho, že evropští představitelé na nedělním evropském summitu nepřijdou s uspokojivým plánem na řešení dluhové krize a Praha v dnešních klimatu není výjimkou. Index PX oslabuje o 0,75 procenta, ztráty vidíme i na okolních trzích, kde polský WIG 20 ztrácí 1,4 %, maďarský BUX klesá o 0,7 % a rakouský ATX odepisuje 1,7 %.


    Objemy na pražské burze spíše odpovídají prázdninové náladě. Investoři tak zřejmě vyčkávají na dnešní dávku korporátních výsledků a makrodat na Wall Street. Na nízkém objemu se může podepisovat i nejistota kolem nedělního evropského summitu.

    Na poklesu se nejvíce podepisují akcie Erste Bank a Komerční banky, které odepisují kolem 2 %, výraznějším ztrátám se vyávají menší tituly CETV a KITD. O více jak 5 procent po předchozích ziscích oslabují akcie developera Orco.

    Index západoevropských bank Stoxx 600 Banks ztrácí 1,5 %. Nervozita na trzích se projevuje i na akciích NWR, které oproti včerejší zavírací ceně sedí od openu na ztrátě 2,5 % a ceně 140 korun.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  
    13:16UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL/ XS2188802404

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university