Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza odolává prodejní náladě Evropy, KB a ČEZ podporují nadále atraktivní cíle GS a Citi

Pražská burza odolává prodejní náladě Evropy, KB a ČEZ podporují nadále atraktivní cíle GS a Citi

10.11.2011 10:11
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza dnes stagnuje nebo jen mírně ztrácí a to navzdory negativnímu sentimentu na globálních akciových trzích. Výprodeje na nich spustily obnovené obavy z dalšího vývoje evropské dluhové krize, když výnosy na 10letých italských dluhopisech ráno vzrostly již šestým dnem v řadě a k růstu na nové rekordy vedly také výnosy Španělska a dalších zemí. V průběhu dne však tento výnos ustupuje alespoň zpět do blízkosti 7 procent a evropské trhy rychle mažou úvodní ztráty.

Index PX stagnuje kolem nezměněných hodnot, polský WIG 20 ztrácí 0,24 %, maďarský BUX odepisuje 0,35 % a rakouský ATX klesá o 0,6 %. Stabilizačním faktorem na pražské burze jsou akcie ČEZu a Komerční banky, které přidávají necelé procento.

U akcií Komerční banky se objevily hned dvě snížení cílových cen, která jsou ale nadále přesvědčivě nad současnou obchodní úrovní. Analytici Citigroup snížili cílovou cenu na 3880 z 4393 a ponechali doporučení na „koupit“. Komerční banka podle nich představila silná 3Q11 čísla, ale otázkou zůstává úroveň dividendy, která podle analytiků bude vyplacena v nižším než dosud očekávaném objemu. Analytici Goldman Sachs snížili cílovou cenu na 3903 z 4291 , když doporučení ponechali na„neutrální“. Také GS očekává, že pozitivitu čísel Komerční banky převáží nejistota kolem úrovně dividendy a titul se bude do odpovědi na tuto otázku vyvíjet nevýrazně.

Analytici Goldman Sachs po výsledcích za 3Q snížili cílovou cenu pro akcie ČEZu na 945 korun z dosavadních 976 korun. Nevidí však důvod pro změnu investičního doporučení. Finanční ředitel ČEZ včera v konferenčním hovoru potvrdil dosavadní dividendovou politiku vyplatit 50-60 % celoročního čistého zisku. Letos prý čeká přiblížení k horní hranici.

Telefónica dnes v 16:00 reportuje výsledky za 3Q. Její akcie mírně klesají o 0,5 % na 390,5 .



 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.