Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha stoupá proti červeni západní Evropy, daří se Erste a znovu CETV po růstu na Nasdaqu

Praha stoupá proti červeni západní Evropy, daří se Erste a znovu CETV po růstu na Nasdaqu

20.01.2012 11:14
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza mírně roste a drží tak týdenní zisky navzdory vybírání zisků na západoevropských trzích. Domácí trh má od začátku roku vůči západoevropským burzám co dohánět, když francouzský CAC 40 vzrostl již o 4,5 %, evropský Euro Stoxx 50 přidal 4,7 % a německý DAX posílil dokonce o 8,5 %.

Okolní burzy dnes následují vývoj na evropských trzích a mírně oslabují, když maďarský BUX ztrácí 0,1 %, polský WIG 20 odepisuje 0,35 % a rakouský ATX stagnuje okolo nuly.

Proti trendu vybírání zisků jdou akcie Komerční banky, které rostou o 1,5 % na 3450 . Po včerejším raketovém růstu, následovaném dalších výraznějším posílením dnes v samém úvodu obchodování, akcie Erste Bank již spíše stagnují. Analytici Nomury dnes snížilli cílovou cenu na titulu na 15 EUR (381 Kč) z 24 EUR (609 Kč). Vstřícně, dotýkaje se Erste, vyznívá snaha maďarské vlády dohodnout se s Evropskou komisí na kompromisu ohledně přijatých kontroverzních zákonů, vzbuzujících obavy z omezování nezávislosti centrální banky.



Akcie CETV včera na Wall Street zaznamenaly největší růst od konce listopadu po připsání 8,5 % a posunu na metu 6,90 USD (135 Kč). Slušný 3 % zisk si připisují i dnes v Praze, když obchodují u 132 Kč/akcie. Již včera titul přitom doháněl v Praze cca 7% růstem předchozí 7% růst na Nasdaqu (v tamním středečním obchodování).

Bankovní skupina KBC dnes oznámila prodej polské pojišťovny Warta za 770 milionů eur německé pojišťovací skupině Talanx International AG, která tak značně posiluje svou pozici na polském trhu. Původně se přitom spekulovalo, že by se kupcem mohla stát rakouská pojišťovna VIG.

ČEZ oznámil, že o tomto víkendu odstaví 3. blok JE Dukovany na jeden měsíc na plánované doplnění paliva.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter
15:06Další dvoumiliardová investice Nvidie. Tentokrát si vybrala Marvell Technology
14:52J&T BANKA a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:31Zlato vhodné na nákup, akcie ještě nejsou dost levné?
13:08CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu