Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecko nabízí pozemek na Korfu, zisk má snížit státní dluh

Řecko nabízí pozemek na Korfu, zisk má snížit státní dluh

06.03.2012 15:11
Autor: ČTK

Řecký privatizační fond dnes vypsal výběrové řízení na využívání rozlehlého pozemku na pobřeží ostrova Korfu. Tender je součástí plánu Řecka na získání finančních prostředků prostřednictvím prodeje státního majetku. Peníze mají vládě pomoci snížit státní dluh. Informovala o tom dnes agentura AP.

Hellenic Republic Asset Development Fund uvedl, že nabízí až na dobu 100 let pronájem zalesněného pozemku o rozloze 48 hektarů v oblasti rybářského městečka Kassiopi.

Silně zadlužené Řecko chce privatizací získat 50 miliard eur (asi 1,2 bilionu Kč), přičemž 19 miliard eur by si chtělo zajistit do roku 2015. Polovina padesátimiliardové částky má plynout z prodeje nemovitostí.

Fond ve svém prohlášení vyzval investory, aby předložili své žádosti do 10. dubna. Zhruba třetinu nabízeného pozemku, který se nachází v severovýchodní části ostrova, je údajně možné zastavět. Jednou z možností je tak využít parcelu k vybudování luxusního obytného komplexu pro prázdninové ubytování a k výstavbě rekreačních zařízení.

Fond již letos vypsal veřejné soutěže na prodej plynárenské firmy DEPA či komerčního komplexu v Aténách. Řecko se zavázalo k privatizačnímu programu výměnou za mezinárodní záchranný balíček, jenž drží zemi nad vodou od května 2010. Řečtí představitelé věří, že program vytvoří do roku 2015 na 50.000 nových pracovních míst a podpoří hospodářský růst země.

Řecko je pátým rokem v recesi, přičemž nezaměstnanost dosáhla v listopadu 21 procent. Bez práce je víc než milion lidí.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.11.2025
6:29Gundlach: Za čtyřicet let investování jsem se vcelku dvanáct let mýlil, na neveřejných trzích rostou tenze
26.11.2025
22:02Technologické akcie táhnou růst, sázky na snížení sazeb udržují optimismus  
17:25Čínský paradox
15:18Traders Talk: Nasdaq otáčí trend, Alphabet míří k 4 bilionům a Novo Nordisk na horské dráze
14:48Britská ministryně financí představila návrh rozpočtu, oznámila zvýšení daní
14:06Oslabující Nvidia je už z pohledu budoucích zisků levnější než index Magnificent Seven
12:22Nové riziko na trhu se stříbrem: zásoby v Číně se propadly nejníže za deset let
11:56FT: Tempo propouštění ve Volkswagenu zpomaluje, dobrovolné odchody váznou
11:35Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu HDP na 2,5 procenta
11:22Růst akcií se upevňuje, ačkoli Evropa dnes postupuje pouze pomalu  
10:32Medicare vyjednal 71% slevu na Ozempic a Wegovy. Akcie Novo Nordisk na zprávy nereagují
9:58Warner Bros. Discovery chce od zájemců vylepšené nabídky. Netflix rozptyluje antimonopolní obavy
8:53Rozbřesk: Nepřesvědčivá data data o americké spotřebě ulehčují rozhodování Fedu
8:47Kofola snížila výhled, Google dohání AI konkurenci a spotřebitelská důvěra v USA padá  
8:20Stellantis varuje: Přísné emisní limity mohou zlomit evropský autoprůmysl
6:02Co udělá Fed v prosinci?
25.11.2025
22:00Wall Street si připsala třetí rally v řadě; Google jako nový konkurent Nvidie?  
17:44Kofola hlásí pokles tržeb kvůli počasí i cukrové dani. Snižuje výhled na rok 2025
16:33Čínská současnost a poučení pro ostatní
14:59Tykačova skupina Sev.en údajně v lednu 2027 uzavře své uhelné elektrárny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data