Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Portugalci v rámci úsporných opatření dočasně zruší čtyři svátky

Portugalci v rámci úsporných opatření dočasně zruší čtyři svátky

09.05.2012 9:57
Autor: mediafax

Portugalsko zruší od příštího roku v rámci úsporných opatření čtyři svátky. Informuje o tom ve středu server stanice BBC.

Dva náboženské svátky a dva jiné dny pracovního klidu budou zrušeny od roku 2013 na dobu následujících pěti let. Portugalská vláda rozhodnutí ohledně náboženských svátků diskutovala s Vatikánem.

Ze seznamu svátků tak podle serveru BBC vypadnou Všichni svatí, kteří připadají na 1. listopadu, dále pak slavnost Nejsvětějšího Kristova těla a krve (tento svátek je pohyblivý), Den republiky (5. října) a Den nezávislosti (1. prosince).

 
Portugalsko se po Řecku a Irsku stalo třetí zemí eurozóny, která obdržela záchranný balíček. Získalo podporu ve výši 78 miliard eur. Výměnou musel Lisabon přijmout tvrdá úsporná opatření a implementovat hluboké strukturální reformy.

Lisabon předpokládá, že zrušením svátků zvýší konkurenceschopnost a ekonomickou aktivitu Portugalců. Portugalci tak přijdou díky tomuto rozhodnutí o čtyři z celkových 14 svátků.

Portugalsko už snížilo v rámci úsporných opatření platy ve veřejném sektoru a zvýšilo daně v rámci boje s rozpočtovým deficitem a ekonomickou krizí.


Čtěte více:

Slováci budou víc pracovat, Ficova vláda jim seškrtá svátky
26.04.2012 16:43
Slováci budou pracovat o dva dny v roce víc, než jsou zvyklí. Vláda Ro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.12.2025
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - Prodeje nových domů
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
11:00EMU - CPI, y/y