Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna obrátila před 26,00 a posílila, eurodolar před summitem ztrácí

Koruna obrátila před 26,00 a posílila, eurodolar před summitem ztrácí

27.06.2012 16:54
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Kurz koruny k euru dnes sahal na 26,00, nakonec ale tuto hranici nepřekonal a odpoledne přichází pokles na 25,85. Oproti včerejšku je tak koruna silnější. Pro ostatní měny v regionu bylo odpoledne také tou lepší částí dne, forint ale celkově ztratil a zlotý zhruba udržel pozice. Forintu k odpolední korekci pomohly další zprávy z Maďarska naznačující, že by jednání o nouzovém úvěru mohla konečně začít, údajně v půlce července.

Sentiment na hlavních trzích zůstal nakloněn akciím. Hlavní indexy během dne navyšovaly zisky, zrychlily přitom po zveřejnění amerických makrodat. Ta ukázala, že objednávek zboží dlouhodobé spotřeby přibylo výrazněji, než s čekalo, ačkoli výsledku hodně pomohly volatilní zakázky na dopravní prostředky. Překvapivě dobrá byla následně i čísla z amerického realitního trhu. Na druhou stranu euru se nedařilo a opět klesá pod 1,2500, momentálně na 1,2460. Změny kurzu v posledních dnech celkově nejsou velké, je znát opatrnost před evropským summitem. Také dluhopisy jsou na tom o něco hůře než ráno. Španělské výnosy mírně rostou, italské jsou zhruba na včerejších úrovních.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.12.2025
17:17Návratnost amerického trhu v příštím roce
15:15Zlato dnes historicky poprvé prolomilo 4500 dolarů za unci. Na rekordech stříbro i platina
12:15Nová fáze trhu podle Goldman Sachs: Horké valuace, AI boom a vyšší volatilita  
11:25Jak trhy (ne)obchodují přes vánoční svátky a přelom roku? Přinášíme přehled
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data